Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Szczurek: Na pewno będziemy walczyć i trenować

Patryk Szczurek: Na pewno będziemy walczyć i trenować

fot. Aleksandra Tarkowska

Od początku września akademicy z Częstochowy rozpoczęli sparingi. Pierwsze z nich z AGH Kraków wygrali 3:2. – Trenujemy razem około miesiąca. Cały czas się docieramy. Grupa wygląda bardzo fajnie. Młoda grupa, dobry trener – czego więcej potrzeba? – powiedział Patryk Szczurek, nowy kapitan AZS-u.

Częstochowski AZS po spadku z PlusLigi przeszedł rewolucję. Tylko jeden zawodnik (środkowy Bartłomiej Janus) pozostał w drużynie. Nowy zespół z Krzysztofem Stelmachem i Dariuszem Parkitnym jako duetem trenerskim przygotowuje się do wyzwań w I lidze. W pierwszym tygodniu września akademicy rozegrali dwa sparingi z AGH Kraków – jeden w Krakowie, drugi w Częstochowie. – To był sparing jak każdy inny – kwestia pogrania, sprawdzenia wszystkich elementów, materiał do analizy dla trenera i dla nas. Fajnie, że jest walka. Sety były zacięte. Bardzo ciekawy był drugi set, gdzie wynik oscylował przy 36 punktach. Fajnie, że pograliśmy dwa sparingi. Dobrze, że wygraliśmy dwukrotnie 3:2, bo zwycięstwa zawsze budują – powiedział Patryk Szczurek.Długo skład AZS-u Częstochowa pozostawał niewiadomą. Gdy inne zespoły rozpoczynały treningi, włodarze częstochowskiej drużyny milczeli. Chociaż nazwiska nowych graczy podano dopiero 5 września, zespół rozpoczął przygotowania do sezonu już w sierpniu. – Trenujemy razem około miesiąca. Cały czas się docieramy. Grupa wygląda bardzo fajnie. Młoda grupa, dobry trenerczego więcej potrzeba? – stwierdził rozgrywający. W pierwszoligowym AZS-ie nie brakuje siatkarzy znanych z występów w PlusLidze i I lidze. Znalazło się również miejsce dla znacznie młodszych graczy. Trener Krzysztof Stelmach zdecydował, że kapitanem zespołu zostanie Patryk Szczurek. Dlaczego rozgrywający zdecydował się na dołączenie do akademików? – Tak chciało życie, że z klubem z Bydgoszczy nie dogadałem się i musiałem zmienić barwy klubowe. Pojawiła się oferta z Częstochowy. Trener Stelmach zadzwonił do mnie. Wiadomo, że jak dzwoni konkretny trener z fajną propozycją, to nie można temu odmówić, dlatego skorzystałem z oferty – wyjaśnił siatkarz.

Nie tylko zespół uległ gruntownej przebudowie. W AZS-ie nastąpiły również zmiany właścicielskie, w związku z którymi zmienił się zarząd klubu. Romana Lisowskiego i Ryszarda Boska zastąpili Kamil Filipski oraz Mateusz Czaja. Czy nowi włodarze klubu postawili zawodnikom konkretny cel na przyszły sezon? – Jeszcze nie mieliśmy spotkania z zarządem, aby ustalić, jakie mamy cele, o co gramy w tym sezonie. Na pewno nie będą to jakieś wygórowane cele, ponieważ zespół został zbudowany na tydzień przed przyjazdem tutaj, więc nie liczyłbym na to, że będziemy walczyć o awans. Mamy jednak dobrze grać, klub ma dostać trochę czasu na odbudowanie się, zbudowanie wszystkich struktur od początku, by przywrócić dobre imię AZS-owi – przyznał Patryk Szczurek.

Po kilku nieudanych sezonach kibice liczą, że klub odbuduje się na zapleczu PlusLigi i wróci do ekstraklasy znacznie silniejszy. Podczas sparingu sympatycy AZS-u wywiesili transparent z hasłem: „Walczyć, trenować, AZS musi panować”. – Napis był, ale kibice nic nie krzyknęli. Jestem przyzwyczajony z Nysy, że jeśli są fajni kibice, to dopingują i krzyczą, chociaż tutaj to nie wiem, ilu musiałoby przyjść, żeby coś było głośniej słychać w tej hali. Oczywiście liczymy na wsparcie. Częstochowa słynie z fajnych, typowych kibiców, nie jak to się mówi teatralnych, tylko tych udzielających się. Na pewno będziemy walczyć i trenować, a czy będziemy panować, to już liga pokaże – zakończył rozgrywający.

Zobacz również:
AZS Częstochowa skompletował skład

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved