Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Szczurek: Najważniejsze, że są trzy punkty

Patryk Szczurek: Najważniejsze, że są trzy punkty

AZS Częstochowa pokonał SMS PZPS Spała 3:1 w meczu pierwszej kolejki I ligi. – Do każdego meczu musimy podchodzić na sto procent skoncentrowani – powiedział Patryk Szczurek, kapitan Akademików.

Częstochowianie w poprzednim sezonie występowali w PlusLidze. Zespół pod wodzą nowego szkoleniowca Krzysztofa Stelmacha pokonał w pierwszym meczu zespół SMS-u PZPS Spała 3:1. Choć nie da się ukryć, że drużynom przytrafiały się momentami proste błędy. – Dla nas najważniejsze, że są te trzy punkty, które zapisaliśmy na swoim koncie. Choć muszę przyznać, że nasza gra falowała. Pierwszy set zagraliśmy koncertowo. Niestety później nasza gra nie wyglądała już tak dobrze. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z tego spotkania. Ten mecz przeciwko zespołowi ze Spały był dla nas dobrą lekcją – powiedział Patryk Szczurek.Do każdego meczu musimy podchodzić na sto procent skoncentrowani. Mecz sam się nie wygra. Musimy go wygrać naszą dobrą grą, postawą, zaangażowaniem i walką. Zaangażowanie i walka były widoczne w każdej akcji, aczkolwiek nie przekładało się to na jakość gry, więc tę jakość należy poprawić – dodał zawodnik.

Biało-zieloni podczas inauguracji rozgrywek I ligi mogli liczyć na głośny doping swoich kibiców. – Chcę bardzo podziękować siatkarskiej elicie za to, że przyszła i nas dopingowała. Oczywiście reszcie kibiców również dziękuję, że byli z nami i dołączali się do wspólnego dopingu. Jeżeli tak ma to wyglądać w tym sezonie – to bardzo się cieszymy. Mam nadzieję, że naszą jeszcze lepszą grą będziemy motywować ich do przychodzenia na nasze mecze – podkreślił rozgrywający AZS-u.

Akademicy kolejne ligowe spotkanie rozegrają przeciwko Ślepskowi Suwałki. Zapowiada się wyrównana walka o ligowe punkty. – Przed nami bardzo trudny mecz. Na pewno nie będzie tak prosto jak podczas ostatniego spotkania. Przeciwnicy nie będą popełniać tyle błędów, co zespół ze Spały. Pojedziemy do Suwałk bić się o kolejne ligowe punkty – zakończył Szczurek.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved