Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Szczurek: Mam nadzieję, że nie będzie pompowania balonika

Patryk Szczurek: Mam nadzieję, że nie będzie pompowania balonika

fot. Aleksandra Tarkowska

– Na papierze niektórzy już ligę wygrywali, inni z niej spadali, a później okazywali się czarnym koniem. Dopiero po kilku kolejkach będzie można mówić o tym, kto jest mocniejszy, a kto słabszy, chociaż i tak poszczególne zespoły warto będzie oceniać po tym, jak skończą sezon, a nie jak go zaczną – powiedział Patryk Szczurek, nowy rozgrywający Stali Nysa.

Patryk Szczurek zadał kłam tezie, że kilka razy nie wchodzi się do tej samej rzeki. Po okresie spędzonym w PlusLidze oraz w AZS-ie Częstochowa zdecydował się na Powrót do swojego rodzinnego miasta. – Jestem po rozłące z miastem przez trzy sezony. Ale zawsze jest miło grać w domu. Jak byłem w innych klubach, to śledziłem wyniki Stali, tym bardziej że Nysa jest moim rodzinnym miastem. Zawsze serce bije mocniej dla macierzystego klubu – powiedział Patryk Szczurek, który postanowił wrócić do ekipy z Opolszczyzny. Wraz z nim do Nysy przeniosło się dwóch innych zawodników AZS-u Częstochowa oraz trener, Krzysztof Stelmach, o którym nowy rozgrywający Stali wypowiada się bardzo pozytywnie. – Bardzo dobrze nam się współpracowało w Częstochowie. Jest to jeden z lepszych trenerów w mojej przygodzie z siatkówką, bo na pewno nie jest to kariera. Ten trener ma pojęcie o siatkówce. Widzę, że chłopaki również zaczęli to dostrzegać i doceniać. Trener daje nam w kość, ale tak to powinno wyglądać. Jest mega ciężko, ale chce nam się pracować. Nie zaciskamy zębów i nie ćwiczymy na siłę, tylko z przyjemnością, bo treningi są prowadzone z głową – dodał zawodnik.Na ekipie z Opolszczyzny już w poprzednim sezonie spoczywała spora presja. Już wówczas podopieczni Piotra Łuki mieli bić się o powrót do PlusLigi, ale ostatecznie nie awansowali nawet do czołowej czwórki I ligi. W nadchodzących rozgrywkach nysanie znowu będą musieli poradzić sobie ze sporymi oczekiwaniami wobec Stali. – Presja jest zawsze ogromna ze strony kibiców. Mam nadzieję, że w końcu nauczą się oni, że nie zawsze najważniejszy jest wynik, a przede wszystkim liczy się gra zespołu. Można przegrać mecz nawet 0:3, ale jak będą popękane krzesełka, rozcięte głowy, poobijane kolana, to taki kibic może powiedzieć, że jest dumny z drużyny, która daje z siebie maksimum. Mam nadzieję, że w tym sezonie nie będzie takiego pompowania balonika jak w poprzednim. Od początku było mówione, że Stal bije się o awans, a tak według mnie nie powinno być. Najważniejsza jest gra dla kibiców. Każdy mecz będzie dla nas istotny, niezależnie od tego, czy będziemy grali z ostatnim zespołem w tabeli czy o wejście do czwórki – ocenił Szczurek.

Według niego na razie w nyskiej szatni jest świetna atmosfera, ale tak naprawdę dopiero sezon zweryfikuje to, czy Stali uda się stworzyć kolektyw, który będzie podążał do wyznaczonego celu, czyli powrotu po latach na siatkarskie salony elity. – Jeśli jest wszystko w porządku i wszyscy się dogadują, to wiadomo, że będzie kolorowo. Ale dopiero jak pojawią się jakieś porażki, niekomfortowe sytuacje, to poznamy charakter tego zespołu. Mam nadzieję, że zawsze będziemy trzymali się razem. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – podkreślił doświadczony rozgrywający drużyny z Nysy, która jest stawiana w roli jednego z faworytów I ligi. Jednak zanosi się na to, że najbliższy sezon na zapleczu PlusLigi będzie niezwykle ciekawy. – Poziom w tym sezonie będzie jeszcze wyższy. W rozgrywkach pojawiło się 5 nowych zespołów. Niektóre z nich awansowały do I ligi, niektóre spadły z PlusLigi. Na razie jednak nie można wskazać faworyta. Na papierze niektórzy już ligę wygrywali, inni z niej spadali, a później okazywali się czarnym koniem. Dopiero po kilku kolejkach będzie można mówić o tym, kto jest mocniejszy, a kto słabszy, chociaż i tak poszczególne zespoły warto będzie oceniać po tym, jak skończą sezon, a nie jak go zaczną – zakończył Patryk Szczurek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved