Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Szczurek: Chcemy walczyć w każdym meczu

Patryk Szczurek: Chcemy walczyć w każdym meczu

fot. Aleksandra Tarkowska

– Wiadomo, że czasami gra się z zespołami innej klasy, ale wtedy trzeba zostawić serce na parkiecie, wtedy może uda się zwyciężyć seta, dwa lub cały mecz – powiedział po ostatnim sparingu ze Skrą Bełchatów Patryk Szczurek, nowy rozgrywający Łuczniczki Bydgoszcz.

Ostatnie spotkanie sparingowe przed startem sezonu rozegraliście ze Skrą Bełchatów. Jak ocenisz ten mecz?Patryk Szczurek:Myślę, że Skra Bełchatów jest jako drużyna bardziej doświadczonym i ogranym zespołem od nas. Bełchatowianie pokazali nam, jak wychodzić z trudnych sytuacji. Na pewno przeważali nad nami w zagrywce i w przyjęciu. To były dwa elementy, którymi naprawdę odstawali poziomem od naszego zespołu, ale poza tym wydaje mi się, że oprócz drugiego seta było to całkiem niezłe widowisko.

W pierwszym secie toczyliście równorzędną walkę, o której zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi, więc pokazaliście, że potraficie nawiązać walkę z teoretycznie silniejszymi zespołami.

Szkoda tego pierwszego seta, bo mieliśmy swoją szansę, ale niestety jej nie wykorzystaliśmy. Później nie skończyliśmy jednego ataku, zrobiło się nerwowo i to Skra zwyciężyła tę pierwszą partię. O drugiej odsłonie musimy jak najszybciej zapomnieć. Natomiast w trzecim secie też toczyliśmy wyrównaną grę punkt za punkt. Nawet udało nam się osiągnąć trzypunktową przewagę, ale niestety zacięliśmy się w jednym ustawieniu i bełchatowianie nie dość, że odrobili straty, to jeszcze wyszli na prowadzenie, które dowieźli do końca spotkania.

Jesteście już po ciężkim okresie przygotowawczym. Czy udało wam się w pełni przygotować do startu ligi?

Na pewno był to dla nas ciężki okres, w którym bardzo ciężko pracowaliśmy, żeby dojść do tej optymalnej formy. Myślę, że całe nasze przygotowania były na wysokim poziomie, zwłaszcza zajęcia siłowe i kondycyjne czy też zajęcia stricte techniczne w hali. Wszystko było w porządku i mam nadzieję, że to zaprocentuje w lidze.

Na inaugurację sezonu zmierzycie się z beniaminkiem GKS-em Katowice. Czy spodziewacie się ciężkiego pojedynku?

Spodziewamy się ciężkiego pojedynku i na pewno nie można mówić, że to jest beniaminek, bo grają tam znani zawodnicy, tacy jak Marco Falaschi czy Siergiej Kapelus. Są to zawodnicy, którzy już grali w PlusLidze i wydaje mi się, że będzie to mecz na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że my go wygramy, ale będzie bardzo trudno, bo gramy na terenie rywala, ale zawsze w pierwszych meczach trzeba walczyć o wywiezienie jakichkolwiek punktów – najlepiej trzech.

W zespole Łuczniczki Bydgoszcz zaszło sporo zmian kadrowych. Jakie cele macie w tym sezonie jako zespół oraz ty sam jako zawodnik?

Jako zawodnik chciałbym jak najwięcej i najlepiej grać. Wydaje mi się, że podobne cele mamy jako drużyna, aby jak najlepiej grać i walczyć w każdym meczu. Wiadomo, że czasami gra się z zespołami innej klasy, ale wtedy trzeba zostawić serce na parkiecie, wtedy może uda się zwyciężyć seta, dwa lub cały mecz, dlatego naszym celem jest walczyć w każdym meczu i pokazywać charakter. Mam nadzieję, że to się będzie podobało publiczności, która na spotkaniu ze Skrą Bełchatów była licznie zgromadzona.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved