Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Patryk Smyrski: Jest to wyjątkowy okres dla sieradzkiej siatkówki

Patryk Smyrski: Jest to wyjątkowy okres dla sieradzkiej siatkówki

fot. Gwardia Wrocław

– Do turnieju półfinałowego podejdziemy w pełni zmotywowani. Będzie to już etap ogólnopolski, więc nie będzie w nim słabych drużyn. Ale broni nie złożymy, bo zawsze walczymy o zwycięstwo. Jeśli tylko nadarzy się okazja, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby awansować do turnieju finałowego – powiedział Patryk Smyrski, środkowy Tubądzin MOSiR-u Sieradz.

W Wilczynie przypieczętowaliście awans do turnieju półfinałowego II ligi. ale rywale próbowali walczyć. Wygrali nawet pierwszego seta. Jak podsumowałbyś ten pojedynek?Patryk Smyrski: – Był to nasz najgorszy występ, co wyraźnie odzwierciedlają pomeczowe statystyki. Wilki w każdym z trzech spotkań urywały nam pierwszego seta, więc sytuacja z soboty nie była nam obca. Można powiedzieć, że dawało nam to kopa na dalszą część meczu. Wilki to trudny rywal. Mieliśmy trochę obaw, jadąc do nich, co w pewnym stopniu mogło przełożyć się na słabszą dyspozycję tego dnia. Na szczęście fazę play-off mamy już za sobą i skupiamy się już tylko i wyłącznie na turnieju półfinałowym.

We wcześniejszych meczach też przegrywaliście pierwsze sety. Co było tego przyczyną? Działało to na was jak zimny prysznic, dzięki któremu później przejmowaliście kontrolę nad wydarzeniami na boisku?

– Ciężko mi powiedzieć, z czego wynikały te przegrane sety. Na pewno nie były one rezultatem lekceważenia przeciwnika, ale być może do pierwszych partii nie podchodziliśmy skupieni na 100%. Jak wspomniałem wcześniej, działało to na nas motywująco, dzięki czemu wygrywaliśmy kolejne sety, a w rezultacie mecze. Daliśmy się wystrzelać Wilkom w pierwszej partii, przejmując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami w kolejnych odsłonach spotkania.

Macie w składzie kilku zawodników ogranych w II lidze, ale tak naprawdę drużyna była tworzona niemal od nowa. Co jest receptą na wasze dotychczasowe dobre wyniki?

– W porównaniu do poprzedniego sezonu w wyjściowym składzie pojawiły się cztery nowe twarze, więc od początku sezonu stawialiśmy na zgranie i wyczucie siebie na boisku. Myślę, że oprócz treningów i indywidualnych umiejętności wygrywamy również atmosferą w szatni, która ma swoje przełożenie na postawę na boisku. Dobrze się ze sobą czujemy i czerpiemy radość z gry, a to daje nam największą przewagę nad resztą drużyn.

Obecny sezon jest wyjątkowy dla sieradzkiej siatkówki. Najpierw wygraliście rundę zasadniczą, a następnie awansowaliście do turnieju półfinałowego. Czujecie, że już osiągnęliście wyjątkowy wynik?

– Od początku sezonu nasze cele były ambitne. Mimo że dopiero wchodziliśmy do II ligi, to jako beniaminek chcieliśmy w niej trochę namieszać, plasując się w pierwszej czwórce. Ostatecznie wygraliśmy grupę, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Myślę, że niewiele zespołów może pochwalić się takim osiągnięciem. Mam tu na myśli wygranie grupy zaraz po awansie z niższej klasy rozgrywkowej. Na pewno jest to wyjątkowy okres dla sieradzkiej siatkówki. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym projekcie.

Jak podejdziecie do turnieju półfinałowego? Apetyt będzie rósł w miarę jedzenia czy raczej nie stawiacie sobie najwyższych celów, a każde zwycięstwo będzie dla was miłą niespodzianką? A może chcecie pokusić się o awans do decydującej rozgrywki?

– Do turnieju półfinałowego podejdziemy w pełni zmotywowani. Będzie to już etap ogólnopolski, więc nie będzie w nim słabych drużyn. Ale broni nie złożymy, bo zawsze walczymy o zwycięstwo. Jeśli tylko nadarzy się okazja, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby awansować do turnieju finałowego. Ale nie wybiegamy tak daleko w przyszłość. Na razie skupiamy się na walce w półfinale. Turnieje rządzą się swoimi prawami i wszystko może w nich się wydarzyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved