Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Niemiec: To było zupełne zaskoczenie

Patryk Niemiec: To było zupełne zaskoczenie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Muszę przyznać, że przed meczem obawiałem się tego występu. Sprawy nie ułatwiali mi także koledzy, którzy co chwilę dogadywali: „Patryk, tylko się nie stresuj”. Miałem tremę, ale w trakcie rozgrzewki zaczęła odpuszczać, a po pierwszych piłkach czułem się już znacznie pewniej – mówi Patryk Niemiec, który po meczu Trefla Gdańsk z BBTS-em odebrał statuetkę MVP.

Pozycja środkowego w Treflu Gdańsk jest mocno obsadzona. Pewniakiem jest Piotr Nowakowski, a o drugie miejsce w szóstce rywalizują Wojciech Grzyb i Daniel McDonnell. Jak udało się panu wedrzeć do „6”?Patryk Niemiec:Amerykanin przed meczem z BBTS-em narzekał na problemy z naciągniętym mięśniem. Dzień przed spotkaniem ból się nasilił, na treningu w ogóle nie skakał. Liczyłem na to, że jeśli mecz będzie przebiegał po naszej myśli, będziemy prowadzić 2:0, to mogę dostać szansę występu w trzeciej partii. Zupełnie nie spodziewałem się jednak, że znajdę się w pierwszej szóstce. To było zupełne zaskoczenie.

To był pański debiut w wyjściowym składzie w meczu PlusLigi. Odczuwał pan stres?

– Muszę przyznać, że przed meczem obawiałem się tego występu. Sprawy nie ułatwiali mi także koledzy, którzy co chwilę dogadywali: „Patryk, tylko się nie stresuj”. Miałem tremę, ale w trakcie rozgrzewki zaczęła odpuszczać, a po pierwszych piłkach czułem się już znacznie pewniej.

Po meczu z BBTS-em spodziewał się pan, że dostanie szansę w spotkaniu z mistrzem Polski?

– Myślałem, że wejdę na jeden czy dwa punkty, ale nie sądziłem, że mogę zagrać przez ponad trzy sety. Nie uważam zresztą, by Wojciech Grzyb, którego miejsce na boisku zająłem, nadawał się do zmiany. Trener Anastasi widzi jednak więcej i może z jego perspektywy tak to wyglądało. Bardzo się zdziwiłem, kiedy zaczął wymachiwać w stronę kwadratu i wołać mnie do wejścia na boisko. Myślałem, że chodzi mu o któregoś z kolegów. Wydaje mi się, że dobrze wykorzystałem swoją szansę, choć zawsze może być lepiej.

Na wybór rywala w fazie play-off nie macie wpływu. Możecie za to decydować o układzie dolnej połowy tabeli. Łuczniczka Bydgoszcz, z którą gracie w ostatniej serii, potrzebuje dwóch punktów, by uniknąć bezpośredniej degradacji, wy jesteście pewni trzeciego miejsca. Zagracie na sto procent?

– Do mnie nikt w tej sprawie nie dzwonił i nie sądzę, by ktokolwiek dopuszczał możliwość jakichś kombinacji. Nie odpuścimy Łuczniczce. Mamy wyjść podstawowym składem i grać o przedłużenie naszej passy wygranych. Trener Anastasi powtarza, że za chwilę zaczynamy play-off i musimy pracować jak najmocniej nad utrwaleniem schematów i podtrzymaniem poziomu naszej gry. Z tego też powodu nie wystawił rezerw w Kędzierzynie-Koźlu, choć wiedział, że ZAKSA szykuje taki manewr. Wyjdziemy normalną szóstką, a ja pewnie znów zajmę miejsce wśród zmienników.

Czy nie zanosi się na to, że i kolejny sezon spędzi pan w kwadracie? Ma pan ważny kontakt, podobnie jak Wojciech Grzyb. Mówi się o tym, że następne rozgrywki w Gdańsku spędzi też Piotr Nowakowski, a klub może opuścić McDonnell. Czy liczy pan, że ewentualne odejście Amerykanina wpłynie na pańską pozycję w drużynie?

– W tym i poprzednim sezonie byłem czwarty w rankingu środkowych Trefla i jestem gotowy, by w następnym sezonie przeskoczyć przynajmniej o jedno miejsce w górę. Nie chcę jednak komentować plotek transferowych. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, zostanę w Gdańsku na kolejny rok. Dobrze się tu czuję i zauważam stały progres w swojej grze. Oczywiście, że chcę grać jak najwięcej, ale staram się powoli stawiać kolejne kroki.

Rozmawiał Michał Rudnicki – cały wywiad w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved