Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Niemiec: Mentalna strona to jest nasz minus

Patryk Niemiec: Mentalna strona to jest nasz minus

Siatkarze Onico Warszawa jeszcze bez wsparcia Bartosza Kurka pokonali Trefla Gdańsk 3:1. – Skupialiśmy się na swojej stronie siatki, na swojej grze i cieszymy się, że te trzy ostatnie sety graliśmy bardzo dobrze, szczególnie na siatce. Wygraliśmy za trzy punkty, a to są bardzo ważne punkty dla nas. Bardzo dobrze dzisiaj blokowaliśmy, coraz częściej ten element przynosi nam punkty – powiedział po spotkaniu Andrzej Wrona, środkowy ekipy ze stolicy.

Otwarcie spotkania w Gdańsku należało do gospodarzy, chociaż warszawianie walczyli, inauguracyjna partia padła łupem podopiecznych Andrei Anastasiego. Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry, jednak po kontuzji Mijailovicia stopniowo inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze Onico Warszawa, doprowadzając do wyrównania. Dwie kolejne odsłony to już popis gry siatkarzy Stephane’a Antigi. Od początku do końca przyjezdni kontrolowali grę, a gdańszczanie byli jedynie tłem dla swobodnie punktujących rywali. – Zaczęliśmy dobrze, walczyliśmy i wszystko wskazywało na to, że wygramy ten mecz. Niestety w trzecim i czwartym secie się wyłączyliśmy. Nasze skupienie poszło gdzieś w innym kierunku i przestaliśmy grać. Mentalna strona to jest nasz minus, niestety. Technikę mamy, uważam, że siatkarsko nie odstajemy od najlepszych. Trzeba popracować nad mentalną stroną i będzie dobrze – powiedział po meczu Patryk Niemiec, środkowy Trefla Gdańsk.

Warszawianie mocno zagrywali, z czym mieli problem gdańscy przyjmujący. Siatkarze ze stolicy górowali na siatce. Nie tylko mieli dobrą skuteczność w ataku, ale również aż 19 razy punktowali blokiem. 8 oczek w tym elemencie zdobył Andrzej Wrona. – Ostatnio, niestety, pierwsze sety naszych spotkań padają łupem rywali. Musimy nad tym popracować, aczkolwiek jeżeli potem wynik końcowy będzie na naszą korzyść, to nie będziemy narzekali. Skupialiśmy się na swojej stronie siatki, na swojej grze i cieszymy się, że te trzy ostatnie sety graliśmy bardzo dobrze, szczególnie na siatce. Wygraliśmy za trzy punkty, a to są bardzo ważne punkty dla nas. Bardzo dobrze dzisiaj blokowaliśmy, coraz częściej ten element przynosi nam punkty – stwierdził Wrona.

W minionym tygodniu z Treflem trenował Bartosz Kurek, który odszedł ze Stoczni Szczecin. Jeszcze przed piątkowym meczem ogłoszono, że zawodnik dołączy do Onico Warszawa. – Transfer Bartka Kurka jest dużym wydarzeniem dla klubu i miasta, ale to nie wpłynęło na naszą grę – Bartek jeszcze z nami nie trenował, nie mógł nam pomóc w meczu. My staraliśmy się grać jak najlepiej i cieszymy się z tego triumfu – dodał środkowy Onico Warszawa.

źródło: inf. własna, sport.trefl.com