Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Łaba: Z założeń wywiązaliśmy się z nawiązką

Patryk Łaba: Z założeń wywiązaliśmy się z nawiązką

fot. Damian Wójcik

Siatkarze TSV Sanok w tym sezonie byli beniaminkiem I ligi. Jednak na zapleczu PlusLigi drużyna ta poradziła sobie wyśmienicie, nie dając rywalom odczuć, że to jej pierwszy sezon w tych rozgrywkach i na koniec sezonu zajęła piąte miejsce. Rzeczywiście trzeba rozpatrywać to w kategorii dużego sukcesu, bo naszym celem było utrzymanie się w I lidze poprzez awans do ósemki i gra w play-off – zdradził przyjmujący zespołu, Patryk Łaba.

Sanoczanie rozpoczęli sezon od czterech porażek, później było już tylko lepiej. W sumie w rundzie zasadniczej ekipa TSV odniosła dziewięć zwycięstw i zakończyła ją na piątej pozycji. W pierwszej rundzie play-off siatkarze z Sanoka musieli uznać wyższość KPS-u Kielce i nie zdołali awansować do strefy medalowej. W kolejnych spotkaniach sanocka drużyna zapewniła już sobie jednak piątą lokatę. – Gdyby przed sezonem ktoś zaproponował nam piąte miejsce, to jako beniaminek wzięlibyśmy je w ciemno. Rzeczywiście trzeba rozpatrywać to w kategorii dużego sukcesu, bo naszym celem było utrzymanie się w I lidze poprzez awans do ósemki i gra w play-off. Z naszych założeń wywiązaliśmy się z nawiązką, więc na pewno możemy się cieszyć – stwierdził Patryk Łaba.W sezonie kontuzje nie omijały sanockich siatkarzy, dlatego drużyna grała praktycznie cały sezon dwójką tych samych przyjmujących. – Rzeczywiście, w okolicach grudnia pojawiły się mniejsze i większe urazy, ale mimo to trener zawsze mógł liczyć na każdego z przyjmujących, którzy zresztą niejednokrotnie udowadniali swoją wartość. Teraz każdy z nas odczuwa skutki tego sezonu, więc staramy się leczyć nasze urazy – powiedział w rozmowie z serwisem  przyjmujący TSV Sanok.

Koniec sezonu to zazwyczaj roszady w drużynach i transfery. Jak to się ma do Patryka Łaby? Czy zostanie w sanockiej ekipie? – Jeszcze nie rozmawiałem z zarządem na ten temat. Zależy, jakie będziemy mieć cele na przyszły sezon, czy będziemy chcieli poprawić wynik, czy może utrzymać to, co jest. Myślę, że to wszystko leży po stronie zarządu i to on będzie budować ten zespół. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać – podsumował zawodnik.

 

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved