Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Patryk Fogel poprowadzi zespół w szwedzkiej ekstraklasie

Patryk Fogel poprowadzi zespół w szwedzkiej ekstraklasie

fot. uni.opole.pl

Znany z pracy z opolskimi siatkarkami w SMS LO2 czy Uni trener Patryk Fogel będzie pracował teraz w czołowym szwedzkim klubie. Hylte/Halmstad Volley, gdzie obejmie stanowisko szkoleniowca, to trzecia drużyna tamtejszej ligi. – Podoba mi się podejście tutejszych władz, które chcą przede wszystkim mierzalnych efektów jakościowych, technicznych poszczególnych zawodniczek, wiedząc, że wynik sportowy zależy od składu, budżetu, zdrowia oraz szczęścia – mówi szkoleniowiec.

Jakby nie było Szwecja to dość nietypowy kierunek na siatkarskiej mapie.Patryk Fogiel:Skandynawia większości osób może kojarzyć się jedynie ze sportami zimowymi, jednak dla osób związanych z siatkówką jest to bardzo atrakcyjny kierunek z coraz wyższym poziomem sportowym. Szwedzi są mistrzami Europy do lat 18 w siatkówce plażowej, mają jedna z największych gwiazd siatkówki Isabelę Haak, która z Włoch przenosi się do Turcji. Reprezentacja Szwecji pnie się w górę w rankingach w tej dyscyplinie. W związku z tym również zaczęto rozglądać się za trenerami z zagranicy, żeby podnieść jakość szkolenia w klubach. Jak powiedział mi prezes klubu moja szeroka wiedza i wieloletnie doświadczenie w roli pierwszego trenera były kluczowe w zatrudnieniu właśnie mnie spośród 16 innych kandydatów.

Przed tobą praca w czołowej drużynie tamtejszej ligi, więc wymagania będą spore.

– Tak będzie… co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to dobry kierunek do rozwoju. Decydujące o końcowym rezultacie będzie to jakie zawodniczki szwedzkie uda się zatrzymać a jakie sprowadzić. Każdy klub ma prawo zakontraktować trzy siatkarki zagraniczne, które maja w zamyśle zadbać o optymalne uzupełnienie składu. Moim zdaniem decydujące będą jednak zawodniczki rodzime. Prezes oczekuje ode mnie przede wszystkim rzetelnej pracy na treningach i podniesienie umiejętności poszczególnych dziewcząt. Podoba mi się podejście tutejszych władz, które chcą przede wszystkim mierzalnych efektów jakościowych, technicznych poszczególnych zawodniczek, wiedząc, że wynik sportowy zależy od składu, budżetu, zdrowia oraz szczęścia.

Zapowiada się, że twój wkład w klub nie będzie się kończyć tylko na samym szkoleniu…

– Tak na prawdę to nie boje się żadnych zadań gdyż jako trener zajmowałem się wieloma aspektami pracy poza tymi czysto szkoleniowymi. Na pewno chcę zająć się również ułożeniem modelu szkolenia dzieci i młodzieży oraz promowania jak największej ilości wychowanków do pierwszego zespołu, bo dla mnie jest to bardzo ważne żeby utożsamiać się z własnym miastem! Kolejna sprawa to budowanie zespołu na lata, żeby zatrzymać „kręgosłup drużyny” który jest przywiązany do barw klubowych, pracuje w odpowiednim systemie i przede wszystkim wychodzi na przeciw społeczności lokalnej.

Więcej w serwisie nto.pl

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved