Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Wierzymy w swoje siły

Patryk Czarnowski: Wierzymy w swoje siły

fot. Katarzyna Antczak

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  bez żadnych problemów pokonała drużynę z Bielska-Białej, zdobywając kolejne 3 punkty i umacniając się na fotelu lidera. – W meczu z drużyną z Bielska-Białej to my dyktowaliśmy tempo gry i bez większych problemów udało się nam wygrać spotkanie – stwierdził po meczu Patryk Czarnowski.

Drużyna z Bielska-Białej zajmuje przedostatnie miejsce w plusligowej tabeli. Spodziewaliście się łatwego meczu?

Patryk Czarnowski: – Naszym założeniem było zdobyć 3 punkty. Zagrać według pewnych schematów, które się w tym spotkaniu potwierdziły. W meczu z drużyną z Bielska-Białej to my dyktowaliśmy tempo gry i bez większych problemów udało się nam wygrać spotkanie.Można powiedzieć, że kontrolowaliście cały mecz, a w drugim secie dobiliście rywali, nie pozwalając im zdobyć nawet 10 punktów.

– Duża w tym zasługa naszego sztabu szkoleniowego, statystyków. To oni wymyślają taktykę, którą my musimy wykonać. Jeżeli udaje się nam wykonać dobrze plan taktyczny, to właśnie wtedy pokonujemy drużynę w dość znaczący sposób. Wydaje mi się, że gdy do taktyki dołożymy dobry serwis i udane obrony, to wtedy są takie wyniki jak w drugim secie.

Kluczem do sukcesu było…?

– Moim zdaniem dzisiaj decydujące było dobre przyjęcie, było też sporo dobrych obron. A jak się pojawia dobra obrona, to i są również skuteczne kontrataki. Myślę, że właśnie te elementy pozwolił nam wygrać z BBTS-em i zdobyć kolejne 3 punkty.

Pytanie, które chyba ostatnio wam zadają wszyscy, ale w tym tygodniu ZAKSA zagra aż 3 mecze. To bardzo dużo?

– Tak, masz rację. Gramy ostatnio bardzo dużo spotkań. Wiedzieliśmy przed sezonem, czym to będzie pachniało i wszyscy się na to zgodziliśmy. My jako zespół musimy zmierzyć się z tym wyzwaniem i postaramy się, aby w pozostałych meczach zdobyć komplet punktów.

Jak atmosfera po losowaniu w rozgrywkach Ligi Mistrzów?

– Myślę, że dobrze ujął to trener. Trafiliśmy na silny zespół, ale Biełogorje Biełgorod trafiło na ZAKSĘ. W Lidze Mistrzów pokazaliśmy siłę naszego kolektywu i myślę, że to jest nasza bardzo mocna strona. Oczywiście mamy respekt do przeciwnika, ale wierzymy w swoje siły i możliwości. Do Rosji pojedziemy pełni optymizmu i siły, aby walczyć o przejście do kolejne fazy tych rozgrywek.

Kolejny rywal to Effector Kielce. To będzie łatwy przeciwnik?

– Z pewnością do Kielc jedziemy wygrać i zdobyć 3 punkty. A jak będzie, to czas pokaże. Nasi rywale mają nowego trenera, bardzo ciekawa postać. Gramy w hali w Kielcach, a to nie jest łatwy teren. Mam nadzieję, że uda się nam wywieźć stamtąd trzy kolejne punkty.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved