Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Przejście do Skry to świadomy zabieg

Patryk Czarnowski: Przejście do Skry to świadomy zabieg

fot. Aleksandra Twardowska

Po dwóch sezonach spędzonych w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Patryk Czarnowski zdecydował się na zmianę barw klubowych i przejście do PGE Skry Bełchatów. – Zawsze staram się grać w klubach, gdzie walczy się o najwyższe cele, o medale. Życzyłbym sobie oraz zespołowi, żebyśmy sięgnęli po złoto – powiedział nowy środkowy bełchatowskiego zespołu.

Po dwóch zakończonych mistrzostwem sezonach w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Patryk Czarnowski zmienił klub. 31-letni środkowy zdecydował się na przenosiny do Bełchatowa. – Dlaczego PGE Skra Bełchatów? Ponieważ mam świadomość, jakim jest zespołem. Co roku w lidze walczy o najwyższe cele, nie raz miałem tego przykład, wiele razy spotkaliśmy się w finale. Przejście do Skry to świadomy zabieg, żeby walczyć o złoto – powiedział Patryk Czarnowski. – Zawsze staram się grać w klubach, gdzie walczy się o najwyższe cele, o medale. Życzyłbym sobie oraz zespołowi, żebyśmy sięgnęli po złoto – dodał.W PGE Skrze Bełchatów po zakończonym sezonie pozostają dwaj środkowi – Karol Kłos oraz Srećko Lisinac. W minionych rozgrywkach obaj byli podstawowymi zawodnikami na tej pozycji. Dodatkowo Serb był w czołówce rankingów PlusLigi, pięciokrotnie uznawany MVP meczu. Przed Patrykiem Czarnowskim trudne zadanie, by znaleźć się w wyjściowym składzie zespołu. – Obu chłopaków znam. Przed nami ciężka liga, co roku widzimy, że się wzmacnia. Jest wiele meczów o stawkę nie tylko z drużynami, które plasują się na pierwszych pięciu miejscach. Walczymy często z zespołami, które są w środku tabeli, te mecze są bardzo wymagające, więc na pewno takie wzmocnienie będzie przydatne – przyznał nowy środkowy Skry.

Do tej pory Patryk Czarnowski w finałach grał przeciwko PGE Skrze Bełchatów. Z nowym pracodawcą wygrał tylko raz – w tegorocznym finale. – Ze wszystkich finałów muszę powiedzieć, że dopiero pierwszy raz wygrałem z PGE Skrą Bełchatów, do tej pory to Skra Bełchatów była tym silniejszym zespołem i nie udawało się wygrać rywalizacji. Apetyt bardzo rósł, kiedy w wielu z tych rywalizacji wygrywaliśmy pierwsze spotkania w Bełchatowie, po czym nadzieje rosły i później niestety kolejnych meczów nie udawało się wygrać i to Skra była lepsza – zakończył Patryk Czarnowski.

Kto zostanie trenerem PGE Skry Bełchatów?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved