Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski nowym środkowym zawiercian

Patryk Czarnowski nowym środkowym zawiercian

fot. Katarzyna Antczak

Trzykrotny mistrz Polski Patryk Czarnowski został nowym zawodnikiem Aluron Virtu Warty Zawiercie. Środkowy związał się z klubem dwuletnim kontraktem. – Przychodzi do nas siatkarz z wielkim doświadczeniem, który wie, jak smakuje mistrzostwo Polski. Jednocześnie posiada doświadczenie w europejskich pucharach, które w tym sezonie dla nas będzie ważne – mówi prezes klubu, Kryspin Baran.

Nowy Jurajski Rycerz jest multimedalistą mistrzostw Polski. Na swoim koncie ma trzy złote, cztery srebrne oraz sześć brązowych medali. W sumie trzynastokrotnie wchodził na podium mistrzostw Polski. – Patryk od lat jest jednym z czołowych zawodników Plusligi na pozycji środkowego – mówi o nim prezes klubu, Kryspin Baran.– W przeszłości prezentował barwy największych klubów w Polsce. Przychodzi do nas siatkarz z wielkim doświadczeniem, który wie, jak smakuje mistrzostwo Polski. Jednocześnie posiada doświadczenie w europejskich pucharach, które w tym sezonie dla nas będzie ważne. Liczymy na to, że Czarnowski będzie wzmocnieniem naszego bloku – kończy prezes Aluron Virtu.

Patryk Czarnowski pierwszy kontrakt podpisał z AZS-em Olsztyn (2004-2007). Stamtąd trafił na trzy lata na Górny Śląsk, do Jastrzębskiego Węgla, aby następnie trafić na dwa sezony do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po dwóch sezonach w Koziołkach powrócił do Jastrzębia Zdroju, aby…po kolejnych trzech ponownie na dwa lata trafić do ZAKSY. Ostatnie dwa sezony spędził w barwach PGE Skry Bełchatów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved