Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Patrycja Ząbek: Woli walki i ambicji nam nie zabraknie

Patrycja Ząbek: Woli walki i ambicji nam nie zabraknie

fot. Patrycja Płachta

– Uważam, że walka o trzecie miejsce będzie niezwykle zacięta, ponieważ każda zawodniczka chciałaby zawiesić brązowy medal na swojej szyi – mówi przed meczami z Energetykiem Poznań Patrycja Ząbek. – Na pewno woli walki, ambicji i determinacji żadnej z nas nie zabranie, bo wszystkie zdajemy sobie sprawę, jaki cel mamy do osiągnięcia i tanio skóry nie sprzedamy – dodaje siatkarka 7R Solnej Wieliczka.

Za waszą drużyną już siedem meczów w play-off, w których bez wątpienia jesteś wyróżniającą się zawodniczką 7R Solnej. W ostatnich meczach sezonu zasadniczego pauzowałaś ze względu na kontuzję, skąd zatem tak wysoka forma? Jesteś zadowolona ze swoich występów przeciwko Jokerowi i MKS-owi Kalisz?Patrycja Ząbek:Dziękuję za miłe słowa. Tak, doznałam kontuzji pachwiny tuż przed rozpoczęciem play-off, co wykluczyło mnie z kilku treningów, aczkolwiek udało mi się dojść do pełni zdrowia przed meczami z Jokerem Świecie. Mecze rozgrywane w Wieliczce, przy takiej publiczności, każdej z nas dodają skrzydeł, dlatego prezentujemy lepszą formę, grając u siebie niż na wyjeździe. Jeżeli chodzi o mecze z Jokerem we własnej hali, to jestem zadowolona i dumna z całej drużyny, ponieważ pokazałyśmy charakter i wszystkie spotkania rozgrywały się pod nasze dyktando. Z kolei meczów w Świeciu nie oceniam jako nasz słaby występ, ponieważ w drugim meczu, tak jak w pierwszym, grałyśmy pięć setów i w każdym z nich była zacięta walka. Meczów z MKS-em Kalisz nie mogę uznać za udane, ponieważ dwukrotnie doznałyśmy porażki i odpadłyśmy z walki o mistrzostwo I ligi.

I właśnie o mecze z kaliszankami chcieliśmy zapytać. Dwa wyniki 1:3 wskazują, że nie miałyście w tej rywalizacji za wiele do powiedzenia. Jednak z sześciu przegranych setów w trzech prowadziłyście do 19 punktu w secie, natomiast w dwóch innych potrafiłyście roztrwonić pięciopunktową przewagę. Czym spowodowane są częste przestoje w waszej grze?

– Siatkówka kobiet jest niestety nieprzewidywalna i nawet prowadząc kilkoma punktami w secie, nie można być pewnym wygrania danej partii. Nam niestety przydarzyły się w Kaliszu przestoje, które rywal doskonale wykorzystał. Na tym poziomie nie można popełniać takich błędów i należy utrzymać koncentrację przez całe spotkanie, a nam tego zabrakło.

Przed wami rywalizacja o trzecie miejsce z Energetykiem Poznań. W sezonie zasadniczym raz górą były rywalki, a raz wy. Jak oceniasz waszego najbliższego rywala oraz wasze szanse na zajęcie miejsca na podium?

– Uważam, że walka o trzecie miejsce będzie niezwykle zacięta, ponieważ każda zawodniczka chciałaby zawiesić brązowy medal na swojej szyi. W rundzie zasadniczej to my byłyśmy lepszym zespołem, zajmując trzecie miejsce w tabeli, dlatego to rywal powinien obawiać się starcia z nami. Na pewno woli walki, ambicji i determinacji żadnej z nas nie zabranie, bo wszystkie zdajemy sobie sprawę, jaki cel mamy do osiągnięcia i tanio skóry nie sprzedamy!

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved