Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Patrycja Ząbek: Byłyśmy lepiej przygotowane

Patrycja Ząbek: Byłyśmy lepiej przygotowane

fot. Patrycja Płachta

WTS Solna Wieliczka przypieczętował awans do II rundy play-off, pokonując na własnym parkiecie AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0. W półfinale rozgrywek zawodniczki z Wieliczki spotkają się z ekipą Wisły Warszawa. – Wisła zdecydowanie wygrała sezon zasadniczy. Na pewno będzie to bardzo ciężki przeciwnik, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy zdeterminowane, będziemy walczyć o każdy punkt i jako zespół tanio skóry nie sprzedamy – skomentowała w rozmowie z klubowym serwisem Patrycja Ząbek, atakująca.

Za wami I runda play-off, w której bez większych problemów zwyciężyłyście AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Czy spodziewałaś się takiego wyniku?Patrycja Ząbek: – Do każdego meczu podchodzę z myślą o zwycięstwie. Ten dwumecz był wyjątkowo ważny, ponieważ istotne było dla nas utrzymanie 4. miejsca i zapewnienie sobie dalszej walki w półfinale. Jako drużyna chciałyśmy udowodnić, że w drodze do zwycięstwa ważniejsze niż doświadczenie poszczególnych zawodniczek są zespołowość, jakość i ambicja. Uważam, że byłyśmy lepiej przygotowaną drużyną niż rywalki z Gliwic, co zweryfikowało boisko.

Wyniki dwumeczu, a także poszczególnych setów wskazują, że pomiędzy obydwoma zespołami jest spora różnica umiejętności. Czy jesteś w stanie wskazać, który element siatkarskiego rzemiosła w największym stopniu zaważył na rezultacie?

– W pierwszym meczu wykonałyśmy koncepcję trenerów, która opierała się na solidnej zagrywce i jeszcze lepszym przyjęciu, co pozwoliło na realizację założeń taktycznych na siatce. Kluczem do zwycięstwa był także wysoki poziom gry w ataku każdej zawodniczki. Natomiast w drugim meczu największą rolę odegrało świetne funkcjonowanie naszego bloku.

Przed wami kolejny etap i kolejny rywal – Wisła Warszawa. Co możesz powiedzieć o tym przeciwniku?

– Wisła zdecydowanie wygrała sezon zasadniczy. Na pewno będzie to bardzo ciężki przeciwnik, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy zdeterminowane, będziemy walczyć o każdy punkt i jako zespół tanio skóry nie sprzedamy.

Co według ciebie może być kluczem do zwycięstwa w tym meczu?

– Uważam, że jeśli wszystkie wyjdziemy na boisko zmotywowane i nastawione na jeden cel – awans do finału, a każda z nas zostawi „kawał serca” na parkiecie, to o elementy siatkarskie możemy być spokojni. Istotna będzie również nasza przewaga nad Wisłą Warszawa w postaci siódmego zawodnika – naszych kibiców, których uważamy za najlepszych w Polsce. Na pewno energia, którą nam przekażą, będzie dla nas ogromnym wsparciem i może mieć duży wpływ na wynik meczu.

źródło: http://wtssolna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved