Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Patrycja Tomczyk: Tworzymy super atmosferę

Patrycja Tomczyk: Tworzymy super atmosferę

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Joker Mekro Świecie po sobotniej wygranej z Solną Wieliczka umocnił się na fotelu lidera i zaczyna się na nim czuć coraz pewniej, tym bardziej że przed świeciankami seria spotkań ze znacznie niżej notowanymi zespołami. Można zatem oczekiwać, że Joker na dłużej pozostanie na czele ligowej tabeli.

W sobotnim spotkaniu z Solną Wieliczka pierwszą rozgrywającą Jokera Mekro Energoremont była Patrycja Tomczyk, która dobrze wywiązała się ze swojej roli prowadząc zespół do wygranej 3:0.Tomczyk zdobyła sześć punktów, w tym trzy blokiem. Jak na rozgrywającą to dobry wynik. Z sześciu jej kiwek punkty Jokerowi przyniosły trzy, a tylko jedną udało się skutecznie wieliczankom zablokować. Nie zepsuła też żadnej z 9 zagrywek. Miała kilka nieudanych wystaw, ale one nie zważyły na całości oceny jej gry. – Mecz z Wieliczką był dla nas sporym wyzwaniem, dobrze się do niego przygotowaliśmy – stwierdziła Patrycja Tomczyk. – Było sporo emocji, bardzo dużo długich wymian, dlatego wygrana za trzy punkty tak bardzo cieszy. Wieliczka to dobry zespół, który do tej pory poniósł tylko jedną porażkę, dlatego jesteśmy jeszcze bardziej usatysfakcjonowane wynikiem końcowym. Cieszy fakt, że tak dobrze uzupełniamy się na boisku, każda z nas ma jasno określony cel, wspieramy się i tworzymy super atmosferę. Ta wygrana to zasługa całego zespołu oraz sztabu szkoleniowego. Pracujemy bardzo ciężko na treningach, co przekłada się na naszą grę. Nie zwalniamy tempa i koncentrujemy się powoli na następnym spotkaniu z zespołem z Gliwic.

Dla Patrycji Tomczyk, a także Pauliny Brzoski i Adrianny Kukulskiej najbliższy mecz będzie powrotem na „stare śmieci”, bo dwa lata temu grały w AZS-ie Politechniki Śląskiej. Jednak sentymentów, podobnie jak w zeszłym sezonie, nie będzie. – Do każdego meczu podchodzę w taki sam sposób, dlatego fakt, że grałam w tym klubie dwa lata temu nie zmienia w żaden sposób mojego podejścia. Mam nadzieje, że po raz kolejny pokażemy na co nas stać i zagramy swoją najlepszą siatkówkę – dodałą rozgrywająca lidera I ligi kobiet.

Mecz z Wieliczką skomentowała też kapitan Jokera – Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy drużyną – podkreśliła Weronika Fojucik. – To jest nasza siła. Nieważne kto jest na boisku potrafimy dobrze grać i wygrywać. Bardzo cieszy kolejna wygrana, ale nie mamy zamiaru spocząć na laurach, kontynuujemy naszą ciężką pracę. Za tydzień kolejny przeciwnik i na tym się teraz skupiamy. Bardzo dziękujemy kibicom za liczne przybycie i piękny doping.

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved