Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Patrycja Tomczyk: Jestem dobrej myśli

Patrycja Tomczyk: Jestem dobrej myśli

fot. azs.gliwice.pl

Sobotnie starcie Akademiczek z 7R Solną Wieliczka zakończyło się porażką 0:3, a więc dokładnie takim samym wynikiem, jaki zanotowano w pierwszym meczu tych drużyn. – Trudno mi powiedzieć czego zabrakło, może bardziej chłodnych głów – stwierdziła po meczu Patrycja Tomczyk.

Po ostatniej akcji w drużynie gospodyń był więc sporo niedosyt, a nawet rozczarowanie takim wynikiem. Po cichu bowiem liczono na nawiązanie walki z drużyną z Małopolski. – Wynik mógłby sugerować, że Solna była od nas zdecydowanie lepsza. Nam jednak niewiele zabrakło, aby urwać punkty drużynie z Wieliczki. W pierwszych dwóch setach prowadziłyśmy walkę na początku punkt za punkt, w drugim nawet prowadziłyśmy. W końcówkach jednak rywalki nam uciekały. Trochę inaczej było już w trzeciej partii, kiedy to my cały czas goniłyśmy wynik. Trudno mi powiedzieć, czego zabrakło, może bardziej chłodnych głów – ocenie ten mecz Patrycja Tomczyk.Gospodynie w tym meczu popełniły sporo prostych błędów, które niewątpliwie przyczyniły się do tej porażki. Zdaniem Tomczyk przyczyną mogło być intensywność rozgrywania spotkań w minionym tygodniu. – Myślę, że to mogło wynikać właśnie  z systemu grania. Od minionej do tego meczu zagrałyśmy 10 setów i to na wyjazdach. Dziewczyny z boiska mogły czuć to w nogach i rękach, stąd zdarzały się pomyłki – przekonuje 23-letnia rozgrywająca AZS-u.

Najbliżej wygranej gliwiczanki były w drugim secie, kiedy to odskoczyły przyjezdnym nawet na  pięć punktów. – Rzeczywiście dobrze to wyglądało do pewnego momentu, ale potem niestety wkradło się kilka błędów własnych i gra się posypała – kręci głową Tomczyk.

W następnym meczu, który zostanie rozegrany w niedzielę 11 lutego – podopieczne Wojciecha Czapli zmierzą się z wiceliderkami – MKS Kalisz i to na wyjeździe. O punkty będzie więc jeszcze trudniej niż w starciu z Solną. – Ten miniony tydzień był o tyle szalony, że przygotowywałyśmy się z dnia na dzień do kolejnego meczu. Teraz będzie trochę więcej czasu, aby popracować na treningach nad tymi elementami, które nam gorzej wychodzą. Jestem dobrej myśli – zaznacza na koniec siatkarka AZS-u Gliwice.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved