Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Patrycja Jundziłł: Jeździmy na turnieje, żeby grać o najwyższe cele

Patrycja Jundziłł: Jeździmy na turnieje, żeby grać o najwyższe cele

fot. CEV

Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska ponownie zostały mistrzyniami Polski juniorek w siatkówce plażowej. W tym sezonie duet Jundziłł/Gierczyńska zdobył już srebro mistrzostw Europy U-20. – Jeździmy na turnieje, żeby grać o najwyższe cele i po to trenujemy cały rok. Nie spodziewałyśmy się, że tak daleko uda nam się zajść. Chciałyśmy jak najlepiej grać swoją siatkówkę, co udało nam się zrealizować – powiedziała o wicemistrzostwie Starego Kontynentu Patrycja Jundziłł.

Trwa dobra passa Patrycji Jundziłł i Julii Gierczyńskiej. Polki rozpoczęły sezon od 5. miejsca w turnieju finałowym Youth Continental Cup w austriackim Baden, które dało im awans do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Następnie siatkarki zostały wicemistrzyniami Europy U-20 a rywalizację w mistrzostwach świata U-19 zakończyły na ćwierćfinale. – Zawsze może być lepiej, ale piąte miejsce mistrzostw świata nie jest złe. Ogólnie jestem zadowolona z naszego wyniku – skomentowała ostatnie osiągnięcie na arenie międzynarodowej Jundziłł.Kilka dni temu natomiast Jundził/Gierczyńska obroniły tytuł mistrzyń Polski juniorek. – Już drugi raz miałam okazję grać przy własnej publiczności i to niesamowite uczucie zdobyć złoty krążek mistrzostw Polski – przyznała Patrycja Jundziłł. Podczas mistrzostw Polski aura nie rozpieszczała zawodniczek, w Częstochowie przez większość czasu padał deszcz. – Siatkówka plażowa jest nieprzewidywalna. To są jej uroki – zmienna pogoda, czasem deszcz, ulewa, a czasem upał. Trzeba się do tego dostosować. Już zagrałyśmy tyle turniejów w różnych warunkach, że nie było to dla nas duże zaskoczenie – podkreśliła mistrzyni Polski juniorek.

Jundziłł/Gierczyńska nie będą miały czasu na odpoczynek, w piątek rozpoczną walkę w kolejnym turnieju. – Teraz wyjeżdżamy do Zamościa, gdzie zagramy kolejny turniej z cyklu Plaża Open. Przed nami jeszcze turniej w Białymstoku i Gdańsku. Będziemy walczyć o punkty, które później przydadzą nam się do zakwalifikowania do seniorskich mistrzostw Polski, które odbędą się w Krakowie – nakreśliła najbliższe plany Jundziłł.

źródło: radiofon.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved