Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Patrycja Chrzan: Zabrakło nam sił i wiary w zwycięstwo

Patrycja Chrzan: Zabrakło nam sił i wiary w zwycięstwo

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

– Jest spory niedosyt. Chciałyśmy zakończyć tę część sezonu na wyższym miejscu. Pozostał  jeszcze jeden mecz. Mam nadzieję, że uda nam się w Poznaniu jeszcze zdobyć jakieś punkty i przeskoczyć Stal w tabeli – powiedziała Patrycja Chrzan, siatkarka gliwickiej drużyny.

Przed meczem z Uni Opole siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice miały jeszcze szanse, aby wskoczyć na 7. miejsce i tym samym uniknąć Jokera w play-off, ale wiceliderki nie pozwoliły na to gliwiczankom, wygrywając 3:1. – Bardzo chciałyśmy zdobyć choćby jeden punkt, który w końcowym rozrachunku mógłby dać nam jedno miejsce wyżej w tabeli. Walczyłyśmy do końca, ale się nie udało. Zaważyły pojedyncze akcje – podsumowała to starcie Patrycja Chrzan.Pierwsze dwa sety wygrały opolanki i wydawało się, że szybko zakończą  to spotkanie, szczególnie, że trzecia partia zaczęła się od prowadzenia Uni 3:0. Potem jednak nastąpił zryw gospodyń, które w kulminacyjnym momencie prowadziły różnicą pięciu oczek. Ostatecznie gliwiczanki wygrały tę odsłonę do 23. – Same byłyśmy trochę zaskoczone, że tak dobrze nam idzie. Nie psułyśmy piłek, nie popełniałyśmy własnych błędów. Dużo punktów udało się zdobyć przy własnej zagrywce, dobrze też kontrowaliśmy a dziewczyny skutecznie atakowały – przeanalizowała rozgrywająca AZS-u.

W czwartym secie jednak opolanki rozwiały nadzieje na dobry wynik. – Nastąpił zryw rywalek, trochę też chyba  zabrakło nam sił i wiary, że można wygrać – przyznała Patrycja Chrzan. Na ten moment Akademiczki plasują się na miejscu 9, ale SMS Szczyrk nie uczestniczy  w play-off, więc gliwiczanki przystąpią do kolejnej części sezonu z pozycji ósmej. Plany były jednak bardziej ambitne. – Jeśli o mnie chodzi, to jest spory niedosyt. Chciałyśmy zakończyć tę część sezonu na wyższym miejscu. Pozostał  jeszcze jeden mecz. Mam nadzieję, że uda nam się w Poznaniu jeszcze zdobyć jakieś punkty i przeskoczyć Stal w tabeli – zaznaczyła siatkarka.

Na ten moment w play-off podopieczne Wojciecha Czapli będą musiały się zmierzyć z Jokerem Świecie – zespołem, który w rundzie zasadniczej przegrał tylko jeden mecz. Łatwo o awans do czwórki więc nie będzie. – Pierwsza liga jest tak wyrównana, że nie można nikogo skreślać. Bez względu na to, z kim zagramy, przystąpimy do play-off, by powalczyć o jak najwyższe miejsce – zakończyła Patrycja Chrzan.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved