Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Patrycja Balmas: Zwycięstwo było bardziej marzeniem

Patrycja Balmas: Zwycięstwo było bardziej marzeniem

fot. Łukasz Krzywański

– W Łodzi brakowało niewiele i mogłyśmy wywieźć więcej „oczek”, ale teraz się zrewanżowałyśmy. Zwycięstwo było bardziej marzeniem, aczkolwiek byłyśmy nastawione na walkę i to, że chcemy coś ugrać, będąc pewne siebie – powiedziała po meczu z ŁKS-em Commercecon Łódź zawodniczka Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz, Patrycja Balmas.

Spotkanie ŁKS-u z Pałacem było bardzo wyrównanym pojedynkiem. Trzy z czterech setów zakończyły się po emocjonujących końcówkach. Ostatecznie ze spotkania zwycięsko wyszła bydgoska ekipa, co można uznać za niespodziankę.Wygraną nad bardziej renomowanym przeciwnikiem docenił Piotr Matela. – Cieszy wygrana za trzy punkty oraz styl zwycięstwa. Poza drugim setem, gdzie ŁKS nam troszeczkę odjechał, przez co mieliśmy problem, by go dogonić, myślę, że zaprezentowaliśmy dobrą siatkówkę oraz to, iż jesteśmy walecznym zespołem. Dziewczyny pokazują, że wydarzenia z pierwszej rundy nie były przypadkiem. Graliśmy z wicemistrzem Polski, który był murowanym faworytem do zwycięstwa. Dlatego tym bardziej cieszę się z konsekwencji w grze. Dziewczyny bardzo trzymały się tego, co sobie postanowiliśmy na odprawach – powiedział trener. Radości po spotkaniu nie ukrywała także Patrycja Balmas. Bardzo się cieszę, że zdobyłyśmy trzy punkty z zespołem, który pretenduje do medalu. Oby tak dalej. W Łodzi brakowało niewiele i mogłyśmy wywieźć więcej „oczek”, ale teraz się zrewanżowałyśmy. Zwycięstwo było bardziej marzeniem, aczkolwiek byłyśmy nastawione na walkę i to, że chcemy coś ugrać, będąc pewne siebie – stwierdziła siatkarka.

Pałacanki miały okazję wygrać spotkanie nawet bez straty seta, w drugiej odsłonie mając w górze piłkę setową. Ostatecznie w tej partii więcej zimnej krwi zachowały jednak łodzianki. – To jest siatkówka. Jedna, dwie piłki mogą zdecydować o wygranym secie. Na pewno szkoda drugiej odsłony, ale cieszę się, że w następnej partii zebrałyśmy się i walczyłyśmy – skomentowała sprawę Balmas.

Mimo przekonującego zwycięstwa Matela zauważył elementy, które mogły wyglądać lepiej. – Nie było dużo błędów własnych, ale pojawiały się pomyłki pośrednie, po których musimy oddać piłkę przeciwnikowi i tracimy później przez to punkt. Dla mnie to jest błąd, który wynika z naszych niedociągnięć, jak brak komunikacji lub zbyt duża nerwowość przy dograniu. Troszkę takich piłek potraciliśmy, mogąc wykorzystać je na naszą korzyść. Nawet jednak po stratach graliśmy dobrze blokiem. Tu duża zasługa dziewczyn, że mądrze oddawały piłkę, patrząc, gdzie ją posyłają, by przeciwnikowi maksymalnie utrudnić grę – rzekł szkoleniowiec. Sternik klubu z Bydgoszczy zwrócił także uwagę na fakt, iż jego drużyna czasami nie podejmuje ryzyka w ataku. – Dla mnie gramy jeszcze za mało agresywnie w ataku. W trakcie meczu podczas przerwy na żądanie dodałem sugestię, że ŁKS się nie „szczypie”. Rywalki nie kalkulowały, tylko szły w górę, oddając „ładunek”. My z kolei czasem za bardzo kalkulujemy. Owszem, taki rozsądek musi być, co dziewczyny pokazały w odpowiednim momencie, umiejętnie kiwając bądź obijając blok. To wynika z naszych treningów i pomysłu na grę, by nie oddawać rywalowi nieprzytomnie piłki – dodał Matela.

Podczas spotkania trener Pałacu ponownie dokonał zmianę, przesuwając Balmas w miejsce Tamary Gałuchy, na przyjęcie natomiast wprowadzając do gry Monikę Fedusio. Po raz kolejny roszada okazała się dobrym trafem. – Mamy taki zespół, jaki mamy i ja się z tego bardzo cieszę. Podoba mi się to, iż skrzydłowe mogą zagrać na każdej pozycji, co pokazała Patrycja (Balmas – przyp. red.). Myślę, że gdyby potrzebna była inna rotacja, to też zawodniczki dałyby sobie radę. Chyba o to chodzi, by być uniwersalnym zawodnikiem, a nie mieć specjalizację tylko na jednej pozycji, a to nas potem ogranicza – ocenił Piotr Matela. – Myślę, że trener reaguje w zależności od tego, jak toczy się mecz. Tym razem zmiana okazała się trafna – dodała od siebie Balmas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved