Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Patrycja Balmas: Mecz był zacięty, zadecydowały błędy w końcówce

Patrycja Balmas: Mecz był zacięty, zadecydowały błędy w końcówce

fot. Łukasz Krzywański

– Mecz był zacięty. W końcówkach zdecydowały nasze błędy, przez co zespół gości rozstrzygnął mecz na swoją korzyść – powiedziała po spotkaniu z Grotem Budowlanymi Łódź siatkarka Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz, Patrycja Balmas.

Pałacanki przyjmowały w swej hali drużynę, która była żądna rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie. Każdy set spotkania miał bardzo podobny przebieg. Mianowicie w połowie partii łodzianki zaczynały „odskakiwać” rywalkom z wynikiem. Od stanu 20:20 bydgoszczanki miały jednak okazję do przejęcia inicjatywy, lecz nie wykorzystywały one nadarzających się szans. Tym samym podopieczne Błażeja Krzyształowicza zapewniły sobie trzy punkty do tabeli LSK.Mimo braku wygrania jakiejkolwiek partii trener Pałacu sądzi, że wynik nie do końca sprawiedliwie oddaje to, co miało miejsce się na parkiecie. Ponadto szkoleniowiec zwrócił uwagę na dużą liczbę błędów u swoich podopiecznych. – Brawa dla dziewczyn za walkę, gdyż wynik nie do końca oddaje, co się działo na boisku. Tak naprawdę o swojej porażce przesądziliśmy własnymi błędami w końcówkach. W bardzo ważnych momentach popełniliśmy dużo prostych pomyłek. Niekoniecznie bezpośrednio oddawaliśmy punkt rywalowi, ale miało miejsce niedokładne dogranie lub przyjęcie, przez co oddawaliśmy piłkę za darmo. Takimi pośrednimi błędami przegrywa się, grając z takimi zespołami, jak Budowlani. Brawa również dla łodzianek, ponieważ zagrały one bardzo dobre spotkanie – powiedział Piotr Matela.

W podobnym tonie o pojedynku wypowiedziała się Patrycja Balmas. Przyjmująca zwróciła uwagę na fakt, iż w porównaniu do poprzedniego spotkania między formacjami, teraz w drużynie gości na boisku miała okazję występować Magdalena Stysiak. – Mecz był zacięty. W końcówkach zdecydowały nasze błędy, przez co zespół gości rozstrzygnął mecz na swoją korzyść. Ponadto Budowlani mają chyba najwyższy blok w lidze. My próbowałyśmy robić, co możemy, ale niestety nie wyszło. Trzeba zauważyć, że tym razem przeciwko nam grała Magdalena Stysiak, która jest dla drużyny  z Łodzi bardzo dużym wzmocnieniem – stwierdziła Balmas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved