Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Patrick Steuerwald: Droga do Rio jest tak samo daleka

Patrick Steuerwald: Droga do Rio jest tak samo daleka

fot. Izabela Kornas

Reprezentanci Niemiec nie ukrywali zadowolenia z wygranej nad biało-czerwonymi, ale podobnie jak nasi siatkarze nie robią tragedii z porażki, tak samo Niemcy nie robią z tego zwycięstwa wielkiego wydarzenia. – Droga do Rio jest nadal tak samo daleka, bo teraz dopiero wkraczamy w decydującą fazę turnieju. W półfinale przeciwko reprezentacji Rosji chcemy wzbić się na wyżyny swoich umiejętności i zagrać jeszcze lepiej, niż pokazaliśmy to do tej pory – powiedział Patrick Steuerwald.

Podopieczni trenera Vitala Heynena byli bardzo zadowoleni po wygranej nad reprezentacją Polski, ale podobnie jak nasi zawodnicy myślami są już przy meczu półfinałowym. – To był wyrównany i zacięty mecz. Cieszymy się, że udało nam się wygrać i zrealizować podstawowy cel. Nie robimy z tego jednak wielkiego wydarzenia – było to po prostu kolejne zwycięstwo. Jeśli chcesz bowiem wywalczyć awans do Rio, musisz wygrywać w każdej konfrontacji. Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału – powiedział po meczu libero reprezentacji Niemiec, Ferdinand Tille.

Były zawodnik PGE Skry Bełchatów i jego koledzy będą mieli na pewno mniej czasu, by zregenerować się przed meczem z Rosją, która w piątek odpoczywała. Tille spodziewa się trudnego starcia z zespołem Władimira Alekny. – Teraz musimy szybko zregenerować siły i przygotować się na jutrzejsze spotkanie. Gramy z reprezentacją Rosji, która z meczu na mecz gra coraz lepiej. To trudny rywal, ale chcemy wygrać – zapewnił niemiecki libero.Fakt, iż stawka piątkowego meczu była właściwie żadna, podkreślił także rozgrywający Patrick Steuerwald. – Wydaje mi się, że dla obu zespołów ten mecz nie miał aż takiego znaczenia. Kwalifikacje do półfinału wywalczyliśmy już wcześniej. Mimo tego zarówno Polacy, jak i my chcieliśmy w tym spotkaniu odnieść zwycięstwo. Cieszy nas zdecydowanie, że pokonaliśmy aktualnych mistrzów świata. To ogromny sukces. Natomiast koncentrujemy się przede wszystkim na sobocie – powiedział Steuerwald, który dostał szansę od Vitala Heynena. – Doskonale w naszym zespole zafunkcjonowały zmiany. Jestem przekonany, że miało to przede wszystkim sens z punktu widzenia taktycznego. Ci gracze też musieli zostać sprawdzeni w warunkach meczowych, a podstawowi gracze mogli zbierać siły na kolejne mecze. Ostatecznie w końcówce piątej partii pokazaliśmy więcej woli zwycięstwa – analizował doświadczony rozgrywający.

Przed naszymi zachodnimi sąsiadami wcale niełatwe zadanie, jakim będzie mecz z Rosją. Brązowi medaliści mistrzostw świata są jednak w stanie wygrać ze sborną. – Droga do Rio jest nadal tak samo daleka, bo teraz dopiero wkraczamy w decydującą fazę turnieju. W półfinale przeciwko reprezentacji Rosji chcemy wzbić się na wyżyny swoich umiejętności i zagrać jeszcze lepiej, niż pokazaliśmy to do tej pory. Chcemy, aby dobre fragmenty gry z naszej strony trwały jak najdłużej. Przede wszystkim jednak będziemy bili się o zwycięstwo. Najważniejszy jest wynik tego spotkania, a nie styl, w jakim go rozegramy. Jedno jest pewnie. Nie chcemy grać w niedzielę o trzecie miejsce – zakończył Steuerwald.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved