Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Pat w negocjacjach PZPS z Heynenem

Pat w negocjacjach PZPS z Heynenem

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Jeszcze niedawno wydawało się, że sprawa zakończenia rozmów o przedłużeniu kontraktu pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Siatkowej a Vitalem Heynenem jest kwestią złożenia podpisów i dogrania drobnych szczegółów. Teraz okazuje się, że do porozumienia wcale nie jest tak blisko jak się wydaje.

Niespełna miesiąc temu Heynen mówił „Super Expressowi”: – Nie mam w tej chwili formalnie w ręku umowy na 2021 rok. Rozmawiałem ze związkiem i obie strony mają te same intencje. Nie jest może tak, że to wyłącznie sprawa złożenia podpisu, bo trzeba wyjaśnić kilka rzeczy, ale z mojej strony nie ma żadnych wątpliwości: chcę prowadzić zespół na igrzyskach olimpijskich. Z rozmów wynika, że związek chce mnie jako trenera, musimy tylko znaleźć sposób jak to sfinalizować w najbardziej właściwy sposób. Myślę, że w nadchodzących tygodniach sprawę uda się załatwić.Obecnie wiele wskazuje, że sytuacja negocjacyjna stała się napięta. Bowiem dzisiaj na pytanie o stan rozmów ze związkiem w kwestii nowego kontraktu Belg, zupełnie nie w swoim otwartym zwykle stylu, rzuca jedynie: „Bez komentarza”. O możliwych kłopotach w tym względzie przesądza aktualna sytuacja z koronawirusem, podczas której wszyscy tną koszty. W związku pojawiła się opcja, by nie szastać gotówką – także w przypadku renegocjacji umowy z Heynenem.

„Super Express” otrzymał informację – że z Komisji Rewizyjnej związku poszła do zarządu rekomendacja do cięcia kosztów. Chodzi o to, by „w imię oszczędności w ciężkich czasach obciąć wynagrodzenia dla członków sztabów trenerskich wszystkich reprezentacji”. Obecna umowa Heynena wygasa z końcem września 2020 r. Chodzi o przedłużenie jej na kolejny okres, do końca przeniesionych na 2021 r. igrzysk oraz ewentualnie do mających po nich nastąpić ME (choć tutaj mówi się też o możliwym przełożeniu terminu na wcześniejszy).

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved