Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paolo Montagnani złożył rezygnację

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Po siódmej porażce z rzędu Paolo Montagnani złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera zespołu z Olsztyna. Akademików w sobotę podczas spotkania z GKS-em Katowice poprowadzi Marcin Mierzejewski, który dotychczas pełnił rolę drugiego trenera zespołu.

Paolo Montagnani rozpoczął współpracę w Indykpolu AZS-ie Olsztyn od sezonu 2019/2020. W 2012 roku, objął posadzę japońskiego Suntory Sunbirds, z którym wygrał Puchar Kurowashiki. Prowadził również reprezentację Włoch podczas Ligi Światowej w 2012 roku. Sezon 2018/2019 spędził we włoskim Fonteviva Livorono.Na początku trwających rozgrywek olsztynianie pod wodzą Montagnaniego prezentowali się bardzo dobrze. Akademicy długo utrzymywali się w czołowej piątce. Sytuacja diametralnie zmieniła się na początku grudnia. Po wygranej 3:2 z Visłą Bydgoszcz olsztynianie zaczęli przegrywać. Najpierw we własnej hali ulegli 2:3 MKS-owi Będzin. W kolejnych pojedynkach nie zdołali ugrać nawet jednego punktu. Dzień po porażce 1:3 z Asseco Resovią Rzeszów Włoch zrezygnował z funkcji pierwszego trenera zespołu. W najbliższym ligowym pojedynku, który rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę w Katowicach akademików poprowadzi Marcin Mierzejewski. Obecnie olsztynianie plasują się na 8. miejscu, jednak mają tyle samo punktów (19) co znajdujące się za nimi zespoły z Suwałk, Radomia i Rzeszowa.

Komunikat Klubu Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie:

Zarząd Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie informuje, że w dniu 23 stycznia 2020 roku, Paolo Montagnani złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera zespołu Indykpol AZS Olsztyn. W najbliższym meczu z GKS Katowice, funkcję I trenera będzie pełnić Marcin Mierzejewski.

Trenerowi Paolo Montagnaniemu dziękujemy za dotychczasową pracę w Klubie.

Prezes Zarządu
Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie
Tomasz Jankowski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved