Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paolo Montagnani: To było ważne zwycięstwo

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Trwa dobra passa zespołu z Olsztyna. Indykpol AZS w granym awansem meczu 12. kolejki pokonał Jastrzębski Węgiel. – Zagraliśmy bardzo dobry mecz. To było ważne zwycięstwo dla nas, szczególnie że niewiele osób oczekiwało, że wygramy w trzech setach w Jastrzębiu-Zdroju – komentował po meczu trener akademików, Paolo Montagnani.

Jedynie trzech setów potrzebował Indykpol AZS Olsztyn aby pokonać Jastrzębski Węgiel. Dla olsztynian było to trzecie zwycięstwo z rzędu, jednak dopiero pierwsze 3:0. – Zagraliśmy bardzo dobry mecz. To było ważne zwycięstwo dla nas, szczególnie że niewiele osób oczekiwało, że wygramy w trzech setach w Jastrzębiu-Zdroju, bo ten zespół jest na pewno bardzo dobry i ambitny– powiedział trener Paolo Montagnani. – Jestem mega szczęśliwy, ponieważ zagraliśmy z drużyną, która jest bardzo dobra i będzie walczyć o wysokie miejsca. Możemy się cieszyć z tego, bardzo dobrze zagraliśmy – przyznał Mateusz Poręba. – Naszym zadaniem było zagrać dobrą zagrywką i to był klucz do wszystkiego – dodał środkowy AZS-u Olsztyn.Olsztynianie byli bardziej konsekwentni od rywali, popełnili również mniej błędów, co miało kluczowe znaczenie w końcówkach setów. – Mieliśmy zaplanowanych wiele rzeczy. Musimy czuć się dobrze grając punkt za punkt z dobrymi drużynami, ponieważ w trakcie tego sezonu często będzie właśnie tak – wyrównana gra, podczas której musimy wykorzystywać nadarzające się okazje. W trzecim secie mieliśmy szczęście, ponieważ podczas piłek setowych dla jastrzębian, gospodarze popełniali błędy. To nam pomogło. My dobrze zagraliśmy w ostatnich akcjach – stwierdził szkoleniowiec zespołu z Olsztyna.

Bardzo dobry mecz rozegrali Wojciech Żaliński i Jan Hadrava, na których opierał się atak zespołu z Olsztyna. Siatkarze ci zdobyli odpowiednio 19 i 18 punktów. Po drugiej stronie siatki jedynie Dominik Depowski zapisał na swoim koncie dwucyfrowy dorobek (13 punktów). – Nasz zespół musi być drużyną, która gra razem. Siatkarze wierzą w nasz system, w informacje, które im dajemy. Znamy nasze słabe strony, staramy się je niwelować. To było świetne zwycięstwo również dlatego, że byliśmy konsekwentni – zaznaczył trener Montagnani. Kolejnym rywalem olsztynian będzie Trefl Gdańsk. Mecz ten rozegrany zostanie w Gdańsku w najbliższą niedzielę – 17 listopada o 14:45.

źródło: opr. własne, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved