Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Paola Egonu MVP, wyróżnienie dla Kąkolewskiej

Paola Egonu MVP, wyróżnienie dla Kąkolewskiej

Włoska siatkarka Paola Egonu została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju Montreux Volley Masters. Organizatorzy wybrali również najlepsze siatkarki w poszczególnych zespołach. Wyróżnienie w polskiej drużynie odebrała środkowa Agnieszka Kąkolewska, która była jedną z dwóch wyróżnionych siatkarek na tej pozycji.

W niedzielę zakończył się turniej Montreux Volley Masters z udziałem ośmiu drużyn reprezentacyjnych. W finale Włoszki pokonały reprezentację Rosji, mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną Turcji z Brazylią. Polki ostatecznie zajęły szóste miejsce po porażce w ostatnim meczu z Chinkami.Tytuł MVP turnieju przypadł przyjmującej reprezentacji Włoch, Paoli Egonu. Siatkarka nigeryjskiego pochodzenia ma dopiero 20 lat, a na swoim koncie ma już tytuł MVP Pucharu Włoch z tego roku oraz najlepszej przyjmującej turnieju kwalifikacyjnego do IO sprzed dwóch lat. W zespole włoskim wyróżniona została również druga przyjmująca, Lucia Bosetti.

Organizatorzy wybrali również najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach. Wyróżniono turecką rozgrywającą Cansu Ozbay, atakującą z Rosji Natalię Gonczarową, środkowe Agnieszkę Kąkolewską i Fotso Mogoung (Kamerun), przyjmującą reprezentacji Brazylii Gabi Guimareas, a także dwie libero – Chinkę Lin Li i reprezentantkę gospodyń Thays Deprati.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved