Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pandemia zbiera też siatkarskie żniwo, klub wycofuje się z Bundesligi

Pandemia zbiera też siatkarskie żniwo, klub wycofuje się z Bundesligi

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie, zabija dziesiątki tysięcy ludzi, zarażonych jest już ponad milion osób. Obecnie trwa walka nie tylko z chorobą, ale z coraz większym załamaniem się gospodarki. Jego efekty widoczne już są też w sporcie i jak się okazuje także w siatkówki. Problemy finansowe sprawiły, że jeden z niemieckich klubów wycofuje się z ligi. Osoby odpowiedzialne za TV Rottenburg podjęły bolesną decyzję: klub nie będzie ubiegał się o licencję na sezon 2020/2021 w Bundeslidze, ani w rozgrywkach o szczebel niższych.

Pandemia koronawirusa uderza z całą mocą w firmy i kluby. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni kwoty sponsorskie, które zostały anulowane względem TV Rottenburg sięgają sześciocyfrowych sum. Klub nie jest w stanie rywalizować w Bundeslidze bez znacznej pomocy finansowej z zewnątrz. Klub nie może pozwolić sobie na zadłużenia, stąd decyzja o wycofaniu.Ubiegły sezon dla TV Rottenburg był bardzo udany pod względem sportowym: nowy trener, nowa drużyna, półfinały pucharowe, zwycięstwa nad drużynami z Frankfurtu, Unterhaching i Düren, a także ponownie drugie miejsce wśród liczebności widzów na meczach.

W tych warunkach nie możemy podjąć się ubiegania o licencję w 1. lub 2. Bundeslidze w przyszłym sezonie – powiedział Philipp Vollmer, dyrektor zarządzający TVR Volleyball GmbH. – Nawet przed kryzysem nie było łatwo znaleźć fundusze na siatkówkę. Teraz i w najbliższych miesiącach perspektywy wyglądają jeszcze gorzej. Podobnie jak w przypadku wielu innych klubów, rezerwy finansowe w TVR są niewielkie i zostały już rozplanowane na sezon 2019/2020. Przedsiębiorcy mają teraz własne obawy i problemy, oczywiście to rozumiemy. Ale nie będziemy w stanie znaleźć nowych partnerów, ani zwiększyć istniejących zobowiązań sponsoringowych, nawet jeśli zostaliby z nami tak wielcy i lojalni sponsorzy – przyznał Vollmer.

Decyzja dyrektora zarządzającego wraz z radą doradczą TVR Volleyball GmbH i w ścisłej współpracy z zarządem TVR jest „najtrudniejszą od prawie 20 lat siatkówką Bundesligi w TVR”. W ciągu ostatnich kilku dni klub otrzymał pozytywne sygnały od osób prywatnych, posiadaczy karnetów całosezonowych, sponsorów, pracowników i właścicieli, którzy chcieli pomóc. – Kwoty, które pozwoliłyby na w miarę dobry byt w Bundeslidze, są jednak dużo wyższe. Takie gesty są wspaniałe, ale nie są w stanie pomóc – powiedział smutny Vollmer.

Niemiecka Bundesliga nie dograła w pełni sezonu 2019/2020. TV Rottenburg w momencie zakończenia rozgrywek zajmował 9. miejsce w tabeli.

źródło: inf. własna, volleyball-rottenburg.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę