Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pandemia zbiera też siatkarskie żniwo, klub wycofuje się z Bundesligi

Pandemia zbiera też siatkarskie żniwo, klub wycofuje się z Bundesligi

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie, zabija dziesiątki tysięcy ludzi, zarażonych jest już ponad milion osób. Obecnie trwa walka nie tylko z chorobą, ale z coraz większym załamaniem się gospodarki. Jego efekty widoczne już są też w sporcie i jak się okazuje także w siatkówki. Problemy finansowe sprawiły, że jeden z niemieckich klubów wycofuje się z ligi. Osoby odpowiedzialne za TV Rottenburg podjęły bolesną decyzję: klub nie będzie ubiegał się o licencję na sezon 2020/2021 w Bundeslidze, ani w rozgrywkach o szczebel niższych.

Pandemia koronawirusa uderza z całą mocą w firmy i kluby. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni kwoty sponsorskie, które zostały anulowane względem TV Rottenburg sięgają sześciocyfrowych sum. Klub nie jest w stanie rywalizować w Bundeslidze bez znacznej pomocy finansowej z zewnątrz. Klub nie może pozwolić sobie na zadłużenia, stąd decyzja o wycofaniu.Ubiegły sezon dla TV Rottenburg był bardzo udany pod względem sportowym: nowy trener, nowa drużyna, półfinały pucharowe, zwycięstwa nad drużynami z Frankfurtu, Unterhaching i Düren, a także ponownie drugie miejsce wśród liczebności widzów na meczach.

W tych warunkach nie możemy podjąć się ubiegania o licencję w 1. lub 2. Bundeslidze w przyszłym sezonie – powiedział Philipp Vollmer, dyrektor zarządzający TVR Volleyball GmbH. – Nawet przed kryzysem nie było łatwo znaleźć fundusze na siatkówkę. Teraz i w najbliższych miesiącach perspektywy wyglądają jeszcze gorzej. Podobnie jak w przypadku wielu innych klubów, rezerwy finansowe w TVR są niewielkie i zostały już rozplanowane na sezon 2019/2020. Przedsiębiorcy mają teraz własne obawy i problemy, oczywiście to rozumiemy. Ale nie będziemy w stanie znaleźć nowych partnerów, ani zwiększyć istniejących zobowiązań sponsoringowych, nawet jeśli zostaliby z nami tak wielcy i lojalni sponsorzy – przyznał Vollmer.

Decyzja dyrektora zarządzającego wraz z radą doradczą TVR Volleyball GmbH i w ścisłej współpracy z zarządem TVR jest „najtrudniejszą od prawie 20 lat siatkówką Bundesligi w TVR”. W ciągu ostatnich kilku dni klub otrzymał pozytywne sygnały od osób prywatnych, posiadaczy karnetów całosezonowych, sponsorów, pracowników i właścicieli, którzy chcieli pomóc. – Kwoty, które pozwoliłyby na w miarę dobry byt w Bundeslidze, są jednak dużo wyższe. Takie gesty są wspaniałe, ale nie są w stanie pomóc – powiedział smutny Vollmer.

Niemiecka Bundesliga nie dograła w pełni sezonu 2019/2020. TV Rottenburg w momencie zakończenia rozgrywek zajmował 9. miejsce w tabeli.

źródło: inf. własna, volleyball-rottenburg.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved