Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac pewny gry w ekstraklasie buduje skład na przyszły sezon

Pałac pewny gry w ekstraklasie buduje skład na przyszły sezon

fot. Bogusław Krośkiewicz

Trener Adam Grabowski i siedem siatkarek przedłużyło kontrakty z Pałacem Bydgoszcz na przyszły sezon. – Chcemy walczyć o ósemkę – mówi prezes klubu, Waldemar Sagan.

29 kwietnia siatkarki Pałacu zakończyły 24. z rzędu sezon występów w Orlen Lidze. Bydgoszczanki po wspaniałym finiszu zajęły 9. miejsce. To najwyższa lokata w ostatnich trzech sezonach. Całe rozgrywki należy rozpatrywać jednak w dwóch etapach. Po fazie zasadniczej drużyna z Bydgoszczy zajęła 11. miejsce – 4 zwycięstwa w 22 meczach. Władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej postawiły klubowi wymóg podniesienia poziomu sportowego i wygrania przynajmniej pięciu spotkań. Tego warunku nie udało się spełnić, ale jest on tylko jednym z kilkunastu, które wymaga się od klubów występujących w Orlen Lidze. Drugi etap to play-off o miejsca 9-12. Tu bydgoszczanki zaskoczyły siebie i kibiców – wygrały cztery z sześciu spotkań. Najpierw pokonały Developres Rzeszów 2:1, a następnie Legionovię 2:1.Jestem rozczarowany – mówił krytycznie Adam Grabowski.Jako zespół mieliśmy do wykonania dwa zadania – wygrać pięć spotkań w fazie zasadniczej i zakończyć rozgrywki wyżej niż na ostatnim miejscu. Gdybym to zrealizował, to wystawiłbym nam czwórkę. A tak tylko dwójkę, ale to i tak lepiej niż przed rokiem, kiedy zasłużyliśmy na jedynkę.

Które mecze sprawiły trenerowi najwięcej radości? – Podobała mi się postawa zespołu w przegranych spotkaniach z gigantami Orlen Ligi – z mistrzyniami Polski Chemikiem Police, jak i z Atomem Sopot, a także zwycięstwo po wielu latach przerwy z PTPS-em w Pile. Trzy dni wcześniej musieliśmy „przełknąć” kompromitację po porażce w Pucharze Polski także z Naftą Piła. Czuję satysfakcję natomiast z postępów, jakie uczyniły zawodniczki, które trenowałem.

Każda z nas nauczyła się czegoś nowego – mówiła po sezonie kapitan zespołu Joanna Kuligowska, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w składzie.

Trener Adam Grabowski już porozumiał się z prezesem klubu Waldemarem Saganem i przystąpił do budowania drużyny na przyszły sezon. Zespół będzie trenował do końca miesiąca, a później uda się na dwumiesięczne wakacje. W rozgrywkach 2016/2017 bydgoski klub na pewno reprezentować będzie siedem zawodniczek: Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Joanna Kuligowska, Marlena Pleśnierowicz, Małgorzata Śmieszek, Ewelina Krzywicka i Marta Ziółkowska. Szkoleniowcem drużyny nadal będzie Adam Grabowski. Decyzje co do pozostałych siatkarek aktualnie związanych kontraktami z Pałacem klub podejmie do końca trwającego miesiąca.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl, nowiny24.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved