Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pałac Bydgoszcz zagra w Poznaniu z pierwszoligowcami

Pałac Bydgoszcz zagra w Poznaniu z pierwszoligowcami

fot. Łukasz Krzywański

W weekend 2-3 września bydgoskie siatkarki wezmą udział w pierwszym w tym sezonie turnieju towarzyskim. Podopieczne Piotra Makowskiego pojadą do Poznania i zmierzą się tam z miejscowym Energetykiem, Jokerem Świecie oraz MKS-em Kalisz. 

W szeregach Pałacu w porównaniu z poprzednim sezonem zaszło sporo zmian. Do najważniejszej doszło na stanowisku trenera, gdzie Adama Grabowskiego zastąpił doskonale znany sympatykom Pałacu Piotr Makowski. Na powrót do Pałacu zdecydowała się także rozgrywająca Magdalena Mazurek, która o miejsce w składzie będzie walczyć z Katarzyną Wenerską. Nowymi twarzami są również: Sandra Szczygioł, Monika Fedusio oraz Joanna Nickowska. W zespole znalazły się także dwie środkowe, które odnosiły sukcesy z Pałacem w rozgrywkach młodzieżowych – mowa o Paulinie Świder oraz Kindze Różyńskiej. Jeżeli chodzi o siatkarki, które broniły barw Pałacu w poprzednim roku, to kibice nadal będą mogli oglądać w swoim ulubionym zespole Ewelinę Krzywicką, Joannę Kuligowską, Weronikę Fojucik, Jagodę Maternię, Martę Ziółkowską oraz Natalię Misiunę.

Bydgoszczanki rozpoczęły treningi 31 lipca, a turniej w Poznaniu będzie ich pierwszą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności przed sezonem 2017/2018. Mecze będą rozgrywane systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów, a w przypadku braku rozstrzygnięcia pojedynku po czterech setach piąta partia będzie grana do 15 punktów.Początek turnieju Poznań Cup przewidziany jest w sobotę na godzinę 10:00. Pałac swój udział rozpocznie o godzinie 12:00 pojedynkiem z MKS-em Kalisz. O godzinie 16:00 nastąpi oficjalne otwarcie turnieju, a dwie godziny później Pałacanki zmierzą się z Energetykiem Poznań. W niedzielę bydgoszczanki wyjdą na parkiet już o godzinie 10:00, a po drugiej stronie siatki stanie Joker Świecie. Zakończenie zawodów jest przewidziane na godzinę 14:00.

Wszystkie mecze odbędą się w hali „A” POSiR przy ul. Chwiałkowskiego 34.

sobota, 2 września:

10:00 Joker Świecie – Enea Energetyk Poznań
12:00 KS Pałac Bydgoszcz – MKS Kalisz
16:00 Joker Świecie – MKS Kalisz
18:00 Enea Energetyk Poznań – KS Pałac Bydgoszcz

niedziela, 3 września:

10:00 KS Pałac Bydgoszcz – Joker Świecie
12:00 MKS Kalisz – Enea Energetyk Poznań

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved