Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pałac Bydgoszcz wygrał turniej w Poznaniu

Pałac Bydgoszcz wygrał turniej w Poznaniu

fot. Michał Szymański

W weekend w Poznaniu odbył się turniej z okazji sześćdziesięciolecia Energetyka Poznań. Gospodynie okazały się bardzo gościnne dla rywalek, bo zajęły w nim dopiero trzecie miejsce. Najlepszy okazał się Pałac Bydgoszcz, który zanotował na swoim koncie komplet wygranych. Na drugiej pozycji uplasował się Joker Mekro Świecie, a bez zwycięstwa zmagania zakończyło Uni Opole.

W miniony weekend w Poznaniu odbył się towarzyski turniej z okazji sześćdziesięciolecia istnienia Energetyka Poznań. W zmaganiach oprócz gospodyń udział wzięły inne I-ligowe zespoły, czyli Uni Opole i Joker Mekro świecie, a także przedstawiciel Ligi Siatkówki Kobiet – Pałac Bydgoszcz. Mimo że w zawodach nie wynik był najważniejszy, to jednak obyło się bez niespodzianek, bowiem cały turniej wygrały podopieczne Piotra Mateli.Siatkarki Pałacu najwięcej problemów miały z ograniem Energetyka, z którym przegrywały już 1:2, ale najpierw doprowadziły do tie-breaka, a następnie po walce na przewagi również jego rozstrzygnęły na swoją korzyść. Łatwiej poszło im w pozostałych dwóch meczach, ponieważ rywalkom z Opola i Świecia nie oddały żadnego seta, a komplet wygranych pozwolił im zająć pierwsze miejsce na koniec zmagań.

Drugą pozycję zajęły siatkarki Jokera, które wykazały wyższość zarówno nad opolankami, jak i poznaniankami, obu przeciwnikom oddając tylko po jednym secie. Ich trener skorzystał niemal ze wszystkich zawodniczek, a oszczędzana była tylko Weronika Fojucik, która narzekała na drobne kłopoty zdrowotne. – Przed turniejem mówiłem dziewczynom, że nie wynik jest ważny, ale to, co będzie działo się na boisku. Zawody należy ocenić pozytywnie. Przywieźliśmy dużo materiału do analizy. Każda z zawodniczek, która wchodziła na boisko, dawała z siebie wszystko. Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli ból głowy przy ustalaniu pierwszej „szóstki” na ligę. Fajnie, że przy okazji udało się też osiągnąć pozytywne wyniki z silnymi przeciwnikami – powiedział szkoleniowiec Jokera, Marcin Wojtowicz.

Gospodynie zawodów okazały się bardzo gościnne dla rywalek, bowiem w końcowej klasyfikacji zajęły dopiero trzecią lokatę. Wpływ na to miała tylko ich jedna wygrana z Uni Opole, z którym wygrały 3:1. W pozostałych meczach tanio skóry nie sprzedały, ale dwa sety wygrane z Pałacem i jeden urwany Jokerowi to było zbyt mało, aby zająć wyższe miejsce. Najsłabsze w stawce okazały się opolanki, które w trzech rozegranych spotkaniach wygrały zaledwie dwie partie, ale na tym etapie przygotowań wyniki nie są najważniejszą sprawą.

Wyniki turnieju w Poznaniu:
Energetyk Poznań – Uni Opole 3:1
(23:25, 25:23, 25:15, 25:15)
Joker Świecie – Uni Opole 3:1
(22:25, 25:16, 25:23, 25:23)
Joker Świecie – Pałac Bydgoszcz 0:3
(22:25, 15:25, 19:25)
Energetyk Poznań – Pałac Bydgoszcz 2:3
(25:16, 22:25, 25:22, 18:25, 17:19)
Pałac Bydgoszcz – Uni Opole 3:0
(25:23, 25:20, 25:20)
Joker Świecie – Energetyk Poznań 3:1

Końcowa klasyfikacja:
1. Pałac Bydgoszcz
2. Joker Świecie
3. Energetyk Poznań
4. Uni Opole

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved