Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac Bydgoszcz w pełnym składzie na PTPS

Pałac Bydgoszcz w pełnym składzie na PTPS

fot. Cezary Makarewicz

Niedzielne spotkanie Pałacu Bydgoszcz z PTPS-em Piła będzie wyjątkowe dla drużyny znad Brdy. Do gry powraca bowiem podstawowa atakująca – Zuzanna Czyżnielewska, która wyleczyła już kontuzję kolana. – Po ośmiu miesiącach zawodniczka uzyskała zgodę na podjęcie gry – powiedział prezes klubu, Waldemar Sagan.

Zuzanna Czyżnielewska doznała kontuzji osiem miesięcy temu – podczas meczu niefortunnie upadła i zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. – Sytuacja, w której doznałam kontuzji, wyglądała tak samo jak Wojtka Ferensa z Łuczniczki. Na naszym meczu nie było tylko telewizji, więc tego kibice nie zobaczyli. Spadłam, przekręciłam kolano i już nie byłam w stanie wstać – powiedziała sama zainteresowana dla portalu sport.pl. Zawodniczka przeszła zabieg rekonstrukcji więzadeł oraz żmudną rehabilitację, ale już jest gotowa do gry. – Przez cały czas rehabilitacji miałam komfortową sytuację, bo wiedziałam, że wrócę do klubu. To dawało duży spokój. Mogłam się skupić tylko nad tym, by jak najszybciej wrócić do formy. Teraz chcę grać i zdobywać jak najwięcej punktów w każdym meczu – wyznała atakująca.

Siatkarka może już dostać szansę pokazania się na boisku w niedzielnym meczu przeciwko PTPS-owi Piła, z którym w ramach 8. kolejki zmierzy się bydgoski Pałac. Pilanki do tej pory spisują się bardzo dobrze – wygrały trzy ostatnie spotkania z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Aluprofem BKS Bielsko-Biała i Budowlanymi Łódź, przez co plasują się w środku tabeli. Tymczasem Pałac Bydgoszcz zamyka tabelę razem z ostrowczankami. – Mamy dwa dni do meczu i zrobimy wszystko, by skład był jak najbardziej optymalny. Tak jak pewnie dla większości obserwatorów ligi, postawa zespołu z Piły jest dla mnie największym zaskoczeniem. Ta drużyna pokazuje, że sercem do walki można wiele ugrać. Widać, że jest tam dobra chemia. Musimy jej przeciwstawić to samo – zapowiedział trener bydgoskiej ekipy, Adam Grabowski.źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved