Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pałac Bydgoszcz najlepszy na turnieju w Bobolicach

Pałac Bydgoszcz najlepszy na turnieju w Bobolicach

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz wygrały kolejny turniej. Po triumfie w Goleniów Cup tym razem okazały się najlepsze na turnieju w Bobolicach. W ostatnim swoim meczu pokonały 3:0 Legionovię Legionowo. Na drugim miejscu turniej zakończył Chemik Police, który w niedzielę wygrał 3:1 z PTPS-em Piła. Nagrodę MVP turnieju zgarnęła Magdalena Stysiak.

Niedziela była ostatnim dniem turnieju towarzyskiego w Bobolicach. Po dwóch dniach każdy z czterech zespołów miał na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę. Niedzielne zmagania rozpoczęły się od meczu Legionovii z Pałacem Bydgoszcz. Od samego początku przewagę miały podopieczne trenera Piotra Mateli. Bydgoszczanki wygrały pierwszego seta 25:20, w drugim, nieco bardziej wyrównanym pokonały rywala do 22.

Trener Piotr Olenderek zgodnie z zapowiedziami zwracał uwagę na rozwiązania taktyczne, na drugim miejscu stawiając wynik. W zespole Pałacu brylowała Monika Fedusio, która została wybrana potem najlepszą zawodniczką tego spotkania. Bydgoszczanki w trzecim secie wygrały zdecydowanie do 17 i całe spotkanie 3:0. Ta wygrana dała im pierwsze miejsce w turnieju.

W drugim niedzielnym spotkaniu Chemik Police zmierzył się z PTPS-em Piła. Ku zaskoczeniu wszystkich policzanki w pierwszym secie były bezradne. PTPS wygrał wysoko 25:13 i nie był to pierwszy tak słaby set Chemika na tym turnieju. Mistrzynie Polski wzięły się jednak do pracy w kolejnych setach. Wygrały do 22 i 23, obejmując prowadzenie w meczu, a potem w czwartej partii prowadząc grę, zakończyły ją wynikiem 25:20. Całe spotkanie padło łupem policzanek 3:1, w czym spora zasługa młodej atakującej, Magdaleny Stysiak, wybranej najlepszą zawodniczką spotkania. Chemik ostatecznie zajął drugie miejsce w turnieju, pilanki uplasowały się na miejscu trzecim.

Przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką (MVP) turnieju wybrano Magdalenę Stysiak. Policzanki zgarnęły również nagrody dla najlepszej blokującej (Iga Chojnacka) i najlepszej libero (Justyna Łysiak). Najlepszą atakującą wybrano Tamarę Gałuchę, najlepszą przyjmującą Patrycję Balmas, a najlepszą rozgrywającą Magdalenę Mazurek (wszystkie trzy zawodniczki z Pałacu Bydgoszcz). Nagroda dla najlepiej zagrywającej siatkarki turnieju powędrowała do skrzydłowej PTPS-u Piła Olgi Strantzali,

DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3
(20:25, 22:25, 17:25)

Legionovia: Polak, Kicka, Olenderek, Damaske, Wójcik, Jasek, Aga Adamek (libero) oraz Ada Adamek (libero), Wodrowska, Rojecka i Górecka
Pałac: Mazurek, Gałucha, Fedusio, Krzywicka, Ziółkowska, Misiuna, Pahor (libero) oraz Balmas

Chemik Police – Enea PTPS Piła 3:1
(13:25, 25:22, 25:23, 25:20)

Końcowa klasyfikacja:
1. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz      2-1    7 pkt.   8:4
2. Chemik Police                                               2-1    5 pkt.   6:6
3. Enea PTPS Piła                                             1-2    3 pkt.   5:7
4. DPD Legionovia Legionowo                 1-2    3 pkt.   4:6