Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pałac Bydgoszcz ma nowego sponsora i siedem zawodniczek

Pałac Bydgoszcz ma nowego sponsora i siedem zawodniczek

fot. Dariusz Stoński (lsk.plsp.pl)

W środę odbyła się konferencja prasowa Pałacu Bydgoszcz, na której klub poinformował o kilku kwestiach organizacyjnych na nadchodzący sezon. Główną wiadomością było zawiązanie współpracy Pałacu z Bankiem Pocztowym. Klub przedłużył umowy z siedmioma zawodniczkami, które reprezentowały barwy Pałacu w minionym sezonie.

Po oficjalnym otwarciu konferencji prowadzący ją Jarosław Kilanowski poinformował o powiększeniu się zarządu spółki o dwie osoby – jego samego oraz Piotra Makowskiego. Trener zespołu siatkarek potwierdził z kolei, że Pałac Bydgoszcz wystąpi w nadchodzącym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.Następnie doszło do głównego tematu konferencji, czyli ogłoszeniu, iż od następnego sezonu partnerem KS-u Pałacu będzie Bank Pocztowy. Jest to powrót do współpracy obu podmiotów po kilkunastu latach. W trakcie trwania spotkania podpisany został dwuletni list intencyjny, stanowiący podstawy do współpracy dwóch podmiotów. Akt ten został skomentowany przez osoby najbardziej zaangażowane w projekt. – Pan Adam Soronko podczas jednego z posiedzeń zwrócił uwagę na fakt, że bydgoskie kluby działały najlepiej, kiedy oparte były na dwóch sposobach finansowania – od strony miasta, jak i od strony sponsorskiej. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że nawiązujemy współpracę z bydgoskim Bankiem Pocztowym – powiedział Piotr Makowski.

W Bydgoszczy stykałem się z pojęciem „imposibilizmu”, że nie da się w tym mieście przyciągnąć duże firmy do sportu. Da się, po prostu trzeba prosić. Tym bardziej że bydgoskie kluby mają dobrze rozbudowany produkt w postaci świetnego szkolenia dzieci i młodzieży – rzekł poseł na Sejm, Piotr Król. – Jesteśmy jedynym ogólnopolskim bankiem z siedzibą w Bydgoszczy, to jest nasze miejsce narodzin. Gdy pojawił się pomysł ponownej współpracy, chętnie wziąłem to pod uwagę. Wszystko wskazuje na to, że znów będziemy wspólnie odnosili sukcesy. Na razie mamy podpisany list na dwa lata, ale mam nadzieję, że będzie to dłuższa współpraca, przynosząca korzyści obu stronom – dodał od siebie prezes Banku Pocztowego, Sławomir Zawadzki.

Podczas konferencji obecna była również zastępca prezydenta miasta Bydgoszcz, Iwona Waszkiewicz, która opowiedziała o współpracy miasta i klubu. – Obecnie miasto Bydgoszcz jest największym filarem klubu. Na rok 2018 i 2019 miasto przeznaczyło kwotę miliona ośmiuset tysięcy złotych. Ponadto na najbliższy sezon będzie dodatkowa umowa promocyjna o wysokości stu tysięcy złotych. Cieszę się, że pojawił się nowy sponsor i miejmy nadzieję, iż dzięki temu nasz klub będzie odnosił kolejne sukcesy – stwierdziła.

Na razie nie wiadomo, jak szeroka będzie współpraca na linii bank-klub. Obie strony toczą obecnie rozmowy na temat tego, czy Bank Pocztowy ponownie stanie się sponsorem tytularnym klubu, czy też współpraca nie będzie aż tak zacieśniona.

Ponadto poruszony został temat wyglądu zespołu w nadchodzących rozgrywkach. Pewne jest, że wciąż barw klubu będą broniły: Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska, Monika Fedusio, Monika Jagła, Kinga Różyńska, Marta Ziółkowska oraz Magdalena Mazurek.

Niewiadomą pozostaje z kolei, kto będzie sternikiem zespołu. Sam Makowski na pytanie, czy będzie łączył dwie funkcje w klubie, odpowiedział: – Nie wiem, kto będzie trenerem zespołu. Prowadzimy rozmowy, sam ze sobą też prowadzę rozmowy. Jest dużo kwestii, które będziemy musieli rozstrzygnąć. Co do transferów z kolei to dajcie nam trochę czasu, a postaramy się was trochę zaskoczyć – dodał Makowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved