Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pałac Bydgoszcz dwukrotnie sparował z Radomką

Pałac Bydgoszcz dwukrotnie sparował z Radomką

fot. Michał Szymański

W ostatnich meczach sparingowych przed startem Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki E. Leclerc Radomki Radom zanotowały zwycięstwo i porażkę. Podopieczne trenera Jacka Skroka sparowały z ligowym przeciwnikiem, czyli Pałacem Bydgoszcz.

Potyczki w Grudziądzu miały typowo szkoleniowy charakter. Trenerzy obu drużyn testowali różne warianty gry. Pierwszy mecz wyjściowa szóstka zespołu z Radomia wyglądała następująco: Kapturska, Bałucka, Borawska, Skrzypkowska, Ponikowska, Grabka. Drugi E.Leclerc Radomka rozpoczęła natomiast w ustawieniu: Kubacka, Biała, Grabka, Szczepańska, Borawska, Bałucka.W pierwszym meczu Radomka wygrała po tie-breaku. W piątym secie – po zmianie stron – przy stanie 8:7 ważne punkty zdobyła Renata Biała. Chwilę później bydgoszczanki posłały piłkę w aut i prowadzanie zespołu z Radomia wzrosło do trzech punktów. Drugi mecz zakończył wygraną Pałac. Podopieczne Jacka Skroka poprawnie zaprezentowały bardzo zmienną dyspozycję. Pierwszą odsłonę wygrały na przewagi, choć prowadziły 18:13, a później 20:16. W drugim – po ataku Joanny Kapturskiej – miały również trzy punkty przewagi 15:12. Niestety później na parkiecie dominowali już rywalki.

Mecze nierówne, takie szarpane. Dobrą grę przeplataliśmy ze słabą postawą. Oczywiście były to sparingi, podczas których wciąż testowaliśmy różne warianty gry. Zwłaszcza w drugim spotkaniu popełniliśmy sporo błędów. Między innymi aż 12 razy dotykaliśmy siatki, dziesięciokrotnie myliliśmy się na przyjęciu zagrywki. Były to już ostatnie sparingi przed ligą. W nadchodzącym tygodniu będziemy już się przygotowywać do inauguracji rozgrywek, czyli do meczu z Volley Wrocław – skomentował trener Radomki Jacek Skrok.

Myślę, że to były dobre spotkania miałyśmy okazję na przetarcie się i sprawdzenie przed pierwszym meczem ligowym. Jestem zadowolona z drużyny. Za nami długi okres przygotowawczy i myślę, że dobrze przepracowany. Mam nadzieję, że to zaowocuje w sezonie ligowym. Mam nadzieję, że odpalimy za tydzień i wygramy z Wrocławiem – powiedziała Natalia Skrzypkowska, kapitan E. Leclerc Radomki.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – E. Leclerc Radomka Radom 2:3
(25:23, 23:25, 25:14, 22:25, 9:15)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – E. Leclerc Radomka Radom 3:1
(25:27, 25:21, 25:10, 25:19)

źródło: Echo Dnia, radom.wyborcza.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved