Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > P. Zatorski: O 1. miejsce walczy się od środka tabeli

P. Zatorski: O 1. miejsce walczy się od środka tabeli

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrywali w meczu z Cerrad Czarnymi Radom już 1:2, ale ostatecznie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. – My ten rezultat uważamy za bardzo cenne zwycięstwo, bo radomianie zagrali naprawdę wyjątkowo dobrze – mówił po meczu Paweł Zatorski.

Po pewnych zwycięstwach, do jakich ZAKSA przyzwyczaiła kibiców w ostatnich tygodniach, tym razem natrafiliście na opór przeciwnika. W spotkaniu z Cerrad Czarnymi Radom gra nieco falowała, tak wyrównana gra z zespołem ze środka tabeli może być zaskoczeniem?Paweł Zatorski: – To nie pierwszy mecz tego typu, już w Lubinie mieliśmy bardzo duże trudności. Widać, że nasi rywale w PlusLidze nie śpią. Szczególnie te młode drużyny, sklasyfikowane na miejscach gdzieś w środku tabeli, wraz z przebiegiem całego sezonu robią naprawdę duży postęp. Cerrad Czarni Radom to zespół, który bardzo się rozwinął. Niezwykle cieszy nas to zwycięstwo, wygrany tie-break jest równie ważny i daje tyle samo powodów do radości, co wygrana po tie-breaku z Jastrzębskim Węglem, gdzie również wyrwaliśmy rywalom zwycięstwo.

Po trzecim secie pojawiły się myśli, że spotkanie może wam uciec?

– W ogóle o tym nie myśleliśmy. Na czwartego seta wyszliśmy dobrze nastawieni. Zależało nam na zwycięstwie w tym meczu, niezależnie od stosunku i liczby zdobytych punktów.

Wpływ na przebieg spotkania może mieć pierwsze zmęczenie, wynikające z wyjątkowo intensywnego kalendarza meczów?

– Nie chciałbym doszukiwać się tutaj żadnego kryzysu. Wygraliśmy za dwa punkty i to jest dla nas najważniejsze. Wystarczy spojrzeć na wyniki, jakie padają w ostatnim czasie w naszej lidze, gdzie Resovia Rzeszów kilka razy przegrała z Lotosem Treflem Gdańsk czy na najświeższy rezultat – przegrana Skry Bełchatów w Warszawie. My ten rezultat uważamy za bardzo cenne zwycięstwo, bo radomianie zagrali naprawdę wyjątkowo dobrze.

W perspektywie sytuacji w czołówce tabeli i rezultatów innych spotkań wygrana była tym ważniejsza, bo ten ścisk w tabeli nieco się rozluźnił.

– Wiemy, że do końca sezonu jeszcze bardzo daleko, ale wszystkie punkty będą się bardzo liczyły. I tak jak Fefe nam powtarzał w ubiegłym roku – droga do finału i droga do pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej zaczyna się od meczów z zespołami z tej dolnej części tabeli i to jest ważne.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved