Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > P. Woicki: Myślę, że wszyscy wiedzą, wokół czego to się kręci

P. Woicki: Myślę, że wszyscy wiedzą, wokół czego to się kręci

Paweł Woicki to siatkarz, który rozegrał w barwach AZS-u Częstochowa pięć owocnych sezonów. W tym czasie wywalczył dwa brązowe i jeden srebrny medal mistrzostw Polski oraz wygrał Puchar Polski. W tym okresie było mu także dane zadebiutować w reprezentacji Polski, dla której rozegrał ponad sto spotkań. Obecnie rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn dosadnie wypowiada się o kondycji częstochowskiej siatkówki. Z zawodnikiem porozmawialiśmy tuż po sobotnich akademickich derbach wygranych przez olsztynian 3:0.

Pierwszy set pod kontrolą, a potem dwa sety, w których decydowała końcówka.Paweł Woicki: – Ale też pod kontrolą. We wszystkich trzech setach prowadziliśmy bardzo wysoko, a potem doprowadzaliśmy do tych końcówek. Z tego co mi się wydaje, to AZS Częstochowa po piętnastym punkcie chyba ani razu nie prowadził, także myślę, że to było zdecydowane nasze zwycięstwo.

To było ważne, aby nie zlekceważyć rywala przed meczem?

Bardzo ważne. To jest bardzo niebezpieczna drużyna, a zwłaszcza u siebie. To drużyna, która szuka cały czas swojej gry, bo teraz pozbyła się jednego atakującego i będzie szukała tej gry na nowo. Ja się cieszę, że mogliśmy właśnie zagrać w takim momencie, gdzie ona jest na etapie szukania, a nie w tej optymalnej dyspozycji, w takim zestawieniu, w jakim gra.

Skra Bełchatów przegrywa w Warszawie. To chyba dla was dobra informacja, bo ta czwórka, piątka się zacieśnia.

Piątka, w zasadzie szóstka zacieśnia się. Zobaczymy, będzie ciekawie. Przynajmniej liga zrobi się bardziej interesująca.

Spodziewał się pan tak dobrej postawy AZS-u Olsztyn w tym sezonie?

– Szczerze powiedziawszy, nie zastanawiałem się nad tym. Cieszę się, że gramy dobrze.

Na pewno sentymentu tutaj do hali bądź drużyny nie ma, ale czy jest wciąż sentyment do miasta?

Ogromny jest do klubu i bardzo cieszę się z każdego przyjazdu do Częstochowy. Na tej sali nie grałem jako gospodarz nigdy, ale na pewno jest przykro, że ta drużyna nie nawiązuje do tych ogromnych tradycji Częstochowy. Widać to po kibicach, którzy wydaje mi się, że są tego głodni.

No właśnie. Ci wszyscy byli AZS-siacy, jak np. Piotr Gruszka, Krzysztof Gierczyński, podkreślają, że szkoda i naprawdę żal, że to tak wygląda.

Spaliśmy w hotelu z drużyną Ślepska Suwałki. Moim zdaniem największy żal jest taki, że dwa mecze są w Częstochowie o 17:00, to znaczy, że coś tu jest nie tak i myślę, że to jest największy problem tego miasta i siatkówki tutaj.

To jest przykre, że zauważa to osoba, która nie jest tutaj na miejscu, a te, które są, tego nie dostrzegają.

– Wydaje mi się, że to jest taki ośrodek siatkarski, który może sobie pozwolić na dwie równoległe, bardzo dobre drużyny na bardzo wysokim poziomie, tylko raczej powinno się łączyć siły, a nie dzielić. I to jeszcze dwa mecze w ten sam dzień, o tej samej godzinie, to dla mnie to po prostu…

Pana zdaniem nie ma w Częstochowie takiej chemii, jeśli chodzi o siatkówkę?

­ – Nie wiem. Nie śledzę tak tego, ale wydaje mi się, że tradycje AZS-u i potencjał Norwida, który jest ogromny – moim zdaniem to powinno być łączone, a nie dzielone.

Tym bardziej, że w Norwidzie też jest kilku AZS-siaków, jak Radek Panas, Stanisław Gościniak – legenda AZS-u, Jakub Oczko.

No i myślę, że wszyscy wiedzą, wokół czego to się kręci i jak to wygląda. Mnie z tego powodu jest bardzo przykro, bo kibicuję teraz bardziej Norwidowi, bo stamtąd się tak naprawdę wywodzę, ale kiedyś to był Norwid AZS i ja kończyłem Norwida, ale grałem w AZS-ie i to było moje marzenie. Teraz natomiast zastanawiam się, czy marzeniem chłopaków z Norwida jest granie w AZS-ie? Chyba niekoniecznie, tylko raczej wyjazd z Częstochowy i to jest przykre. Bo ja będąc tutaj cztery lata w liceum, to marzyłem, żeby móc wyjść w Hali Polonia przy pełnych trybunach i poczuć ten dreszczyk emocji. Miałem taką okazję wielokrotnie i to są niezapomniane chwile i szkoda, że teraz tego w Częstochowie nie ma.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved