Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > P. Makowski: Liga jest wyrównana, nie brak niespodzianek

P. Makowski: Liga jest wyrównana, nie brak niespodzianek

fot. plusliga.pl

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz w meczu 22. kolejki PlusLigi pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa 3:0. Było to dziesiąte zwycięstwo bydgoszczan w bieżących rozgrywkach. – Oceniam swój zespół bardzo pozytywnie. Zagraliśmy dobre spotkanie – powiedział po meczu szkoleniowiec bydgoszczan, Piotr Makowski.

Spotkanie w Częstochowie należało do wyrównanych,  jednak to bydgoszczanie w najważniejszych momentach setów przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zadowolony z postawy swojej drużyny był trener Łuczniczki, Piotr Makowski, który pozytywnie wypowiadał się również na temat akademików z Częstochowy. – Oceniam swój zespół bardzo pozytywnie. Zagraliśmy dobre spotkanie. Słyszę takie opinie, że AZS Częstochowa gra słabo, że jest nerwowo, ale myślę, że gra dobrą siatkówkę. Oglądałem jego ostatnie spotkania z Jastrzębskim Węglem i MKS-em Będzin i częstochowianie przegrywali głównie końcówki setów, ale ich gra stała na dobrym poziomie. Myślę, że kontuzja Bandero wpłynęła na postawę zespołu w całym sezonie. Coś wiemy na ten temat, bo też przez dłuższy okres nie mieliśmy dwóch czy trzech zawodników. Ja trzymam kciuki za zespół z Częstochowy i mam nadzieję, że jeszcze pokaże lwi pazur, a dzisiaj naprawdę postawił trudne warunki, ale to my, w przeciwieństwie do poprzedniego meczu, wyszliśmy z tego pojedynku zwycięsko i końcówki setów należały do nas – mówił po zakończeniu spotkania szkoleniowiec bydgoskiej drużyny.Nie od dziś wiadomo, że bieżące rozgrywki są niezwykle ciekawe, stoją na wysokim poziomie, a przede wszystkim, co jest w sporcie ważne i lubiane przez kibiców, nie brakuje niespodzianek. Z tym wszystkim zgadza się trener Łuczniczki Bydgoszcz, który podkreślił, że każdy mecz jest ciężki i nikogo nie należy lekceważyć. – Nigdzie się nie jedzie z nastawieniem, że będzie łatwo, bo naprawdę każdy z każdym może wygrać. Nam udało się wygrać ze Skrą, a drużynie Cuprum Lubin z Resovią czy Lotosem Treflem Gdańsk. Także ta liga jest wyrównana i jest sporo niespodzianek – przekonywał Piotr Makowski.

Porażka AZS-u Olsztyn w Bielsku-Białej oraz wygrana bydgoszczan w Częstochowie pozwala myśleć podopiecznym Piotra Makowskiego o walce o ósme miejsce na koniec rundy zasadniczej. Jak mówi trener zespołu, taki właśnie jest cel bydgoskiej drużyny. – Mamy taki cel, chociaż jeszcze daleko do tego, bo jednak cały czas zespół z Olsztyna ma nad nami przewagę czterech punktów. Ale zostało jeszcze kilka meczów do końca rundy zasadniczej i wiele może się zdarzyć, bo tak jak wspomniałem, liga jest wyrównana i niespodzianek nie brakuje – zakończył trener Łuczniczki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved