Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > P. Maj-Erwardt: Zmęczenie się nawarstwiało (wideo)

P. Maj-Erwardt: Zmęczenie się nawarstwiało (wideo)

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w meczu 19. kolejki Orlen Ligi pokonały zespół z Torunia 3:1, choć jak podkreśla libero drużyny z miasta włókniarzy, ostatnie kilka dni kosztowało wiele sił faworytki tego meczu. – Wiedziałyśmy, że torunianki przyjadą tutaj i będą walczyć, szczególnie że miały świadomość tego, że jesteśmy podmęczone po tym całym maratonie meczowym. Dla nas było to bardzo trudne spotkanie, co pokazał pierwszy set. Zrobiłyśmy bardzo dużo własnych błędów, wydaje mi się, że to zmęczenie się trochę nawarstwiało – mówi Paulina Maj-Erwardt, libero Budowlanych Łódź.

Choć drużyny z Łodzi i Torunia dzieli w ligowej tabeli prawdziwa przepaść, to biorąc pod uwagę fakt, że rozegrałyście 4 mecze w ciągu tygodnia, to spotkanie z toruniankami nie należało do łatwych…

Paulina Maj-Erwardt: – Wiedziałyśmy, że torunianki przyjadą tutaj i będą walczyć, szczególnie że miały świadomość tego, że jesteśmy podmęczone po tym całym maratonie meczowym. Dla nas było to bardzo trudne spotkanie, co pokazał pierwszy set. Zrobiłyśmy bardzo dużo własnych błędów, wydaje mi się, że to zmęczenie się trochę nawarstwiało. Do kolejnych setów podeszłyśmy jednak z chłodną głową i determinacją. Cieszę się z tych trzech punktów i z tego, że ten maraton już się skończył.

Wam zależało na tym, by każdą akcję kończyć jak najszybciej, z kolei beniaminek Orlen Ligi próbował je przedłużać, walcząc w obronie. Twoim zdaniem przełamałyście rywalki, wygrywając tak wysoko trzeciego seta (25:12)?

– My też nie chciałyśmy sobie pozwolić na stratę punktów. Nie po to walczymy w każdym meczu z całych sił o pozycję w tabeli, żeby teraz przegrać z zespołem, który co prawda jest bardzo waleczny, ale powinnyśmy spokojnie tutaj te trzy oczka zdobyć. Pomimo tego zmęczenia nie myślałyśmy o tym, że nasze nogi są ciężkie, potrafiłyśmy skoncentrować się na grze i wykonywać swoje zadania jak najlepiej.

Dobrnęłyście do takiego momentu, że choć bardzo wam zależy i macie ogromną motywację, to jednak ciało odmawia posłuszeństwa?

– Rzeczywiście tak było. Trzeba było naprawdę walczyć z samym sobą, by dać z siebie jeszcze więcej. Momentami było bardzo ciężko. Dobrze, że mamy taki zespół, gdzie jedna pomaga drugiej.