Strona Główna > Aktualności > inne > P. Konstantinow: To najlepszy turniej towarzyski w Europie

P. Konstantinow: To najlepszy turniej towarzyski w Europie

Pomimo tego, że Bułgarzy dopiero niedawno rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu reprezentacyjnego, podczas XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pokazali się z dobrej strony. Dzięki zwycięstwu 3:0 zapewnili sobie triumf w krakowskim turnieju. – Przyjechaliśmy tu przede wszystkim po to, by grać dobrze – skomentował trener zwycięskiej ekipy.

O pierwszym secie czwartkowego spotkania zawodnicy z Belgii z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Sprawiali wrażenie, jakby nie dojechali na mecz. Ich bezradność w ataku spowodowała, że set zakończył się wynikiem 10:25. I choć w dwóch kolejnych odsłonach siatkarze z zachodniej Europy poprawili swoją grę, to nic dziwnego, że trener miał sporo zastrzeżeń do postawy swoich podopiecznych. – Dla nas ten był mecz bardzo rozczarowujący, zwłaszcza pierwszy set. Byłem bardzo wściekły na moich zawodników, co mi się często nie zdarza. Jeśli masz możliwość grania z takimi zespołami – trzeba zagrać na 100% swoich możliwości. Oni tego nie zrobili w pierwszym secie. Jesteśmy coraz lepszą drużyną i jest to satysfakcjonujące dla mnie, że nasza forma osiąga coraz wyższy poziom. Moim zdaniem dla niektórych moich zawodników stwierdzenie „topowy poziom” jest obce. To jest bardzo cenna lekcja – grzmiał Dominique Baeyens.

Gert van Walle postawę drużyny w pierwszym secie próbował wytłumaczyć zmianami w składzie i grą niedoświadczonymi zawodnikami, jednak jak sam przyznał, nie był to wystarczający powód, by przegrać różnicą 15 punktów. – To był nasz najgorszy mecz od dłuższego czasu. Do naszej kadry dołączyli nowi, młodzi zawodnicy, co nie było bez znaczenia. Zagraliśmy bardzo nerwowo. Po tym pierwszym secie próbowaliśmy wrócić do swojej dobrej gry, jednak Bułgaria to bardzo silny rywal. Udało się go jeszcze postraszyć, jednak w końcówce popełniliśmy więcej błędów, a Bułgarzy to skrzętnie wykorzystali – skomentował kapitan Belgów.

Bułgaria to jedyna ekipa, która podczas XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera nie zaznała porażki, dlatego w pełni zasłużenie wywalczyła pierwsze miejsce w krakowskim turnieju. – Chyba nie wszyscy spodziewali się, że wygramy ten turniej, ale zasługiwaliśmy na to. Zagraliśmy naprawdę dobre trzy mecze. To nas bardzo cieszy – ocenił Wiktor Josifow.

Powody do zadowolenia mógł mieć Plamen Konstantinow, który zdecydował się na odmłodzenie kadry. – Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy ten turniej. Przyjechaliśmy tu przede wszystkim po to, by grać dobrze. Mamy nowego rozgrywającego, a więc zawsze początki z nowym graczem na tej pozycji są trudne. Wygraliśmy z Polską, Serbią i Belgią, czyli topowymi drużynami w Europie i na świecie, a więc jest to dobry poligon doświadczalny dla nas. Memoriał Wagnera to natomiast najlepszy turniej w Europie. Nie pamiętam, aby w zeszłym roku Bułgaria coś wygrała, a więc cieszy mnie to zwycięstwo – zakończył szkoleniowiec Bułgarów.