Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > P. Konstantinow: Mam nadzieję, że bilet do Rio wywalczy najlepszy team

P. Konstantinow: Mam nadzieję, że bilet do Rio wywalczy najlepszy team

fot. Jacek Cholewa

– Uczestnictwo i brązowy medal w najważniejszych zmaganiach czterolecia zmieniły całkowicie mój sposób patrzenia na siatkówkę, więc tym bardziej trudno mi opisać słowami to, co się ze mną stało po zajęciu pierwszego miejsca w Sydney. Kiedy zaczynałem swoją przygodę z trenowaniem zespołu, powiedziałem sobie, że w mojej karierze zawodniczej mogłem zdobyć 18 medali, ale jako szkoleniowiec jestem na zerowym poziomie – powiedział przed startem turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich trener Serbów, Nikola Grbić.Do zmagań o bilet do Rio coraz mniej czasu, co generuje kolejne zapowiedzi i podsumowania przedstawicieli poszczególnych drużyn. – Gra na igrzyskach olimpijskich jest największym marzeniem każdego sportowca. Turniej kwalifikacyjny do najważniejszej imprezy czterolecia będzie przypominał mistrzostwa Europy, które tak niedawno odbyły się na parkietach Starego Kontynentu z tą różnicą, że uczestniczyć w nim będzie wyłącznie największa śmietanka tutejszej siatkówki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ta bitwa będzie to bardzo trudna – przyznał trener Bułgarów, Plamen Konstantinow, dodając, że w stosunku do zmagań ma tylko jedno życzenie. – Mam nadzieję, że bilet do Rio wywalczy najlepszy team, a nie ten z największym szczęściem w toku rywalizacji – zaznaczył Konstantinow.

Bliźniacze przemyślenia na temat igrzysk miał trener reprezentacji narodowej Serbii, Nikola Grbić, który podczas specjalnie zorganizowanej konferencji wspomniał swoje przygody związane z tą imprezą. – Uczestnictwo i brązowy medal w najważniejszych zmaganiach czterolecia zmieniły całkowicie mój sposób patrzenia na siatkówkę, więc tym bardziej trudno mi opisać słowami to, co się ze mną stało po zajęciu pierwszego miejsca w Sydney.  Kiedy zaczynałem swoją przygodę z trenowaniem zespołu, powiedziałem sobie, że w mojej karierze zawodniczej mogłem zdobyć 18 medali, ale jako szkoleniowiec jestem na zerowym poziomie. Moja drużyna ma za sobą pierwsze sukcesy osiągnięte w te wakacje, ale to za mało. Nie muszę chyba dodawać, ile znaczy dla nas nadchodzący turniej i że będziemy musieli zaprezentować swoją najlepszą siatkówkę, jeśli chcemy zakwalifikować się do docelowej imprezy – zakończył Grbić.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved