Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Otwarcie PlusLigi i Orlen Ligi

Otwarcie PlusLigi i Orlen Ligi

fot. PLPS

Jak informuje Przegląd Sportowy, najwyższe klasy rozgrywkowe mężczyzn i kobiet zostały powiększone o dwa zespoły. Do PlusLigi dołączył Espadon Szczecin i GKS Katowice, a do Orlen Ligi ŁKS Łódź i Budowlane Toruń. Zarząd PLPS-u poinformował o zmianie systemu rozgrywek, które zostaną otwarte, a zespoły z pierwszych lig znowu będą walczyć o awans.

PlusLiga w najbliższym sezonie będzie liczyć 16 zespołów, jednak nikt z elity bezpośrednio nie spadnie. Dwie ostatnie drużyny rozgrywek rozegrają mecze barażowe z dwoma najlepszymi zespołami z I ligi. Pod warunkiem oczywiście, że te kluby będą chciały grać w PlusLidze i spełnią wymogi finansowe oraz infrastrukturalne. Bezpośrednie spadki są planowane dopiero od sezonu 2017/2018. Za dwa lata dwie ostatnie drużyny mają zostać zdegradowane z PlusLigi, a dwie z miejsc 13. i 14. rozegrają baraże z najlepszymi ekipami I ligi. Po sezonie 2017/2018 liga znów ma liczyć czternaście drużyn.



Natomiast żeńska ekstraklasa będzie liczyć 14 zespołów, po sezonie dwa najsłabsze zespoły automatycznie będą zdegradowane. Drużyny z miejsc 11–12 rozegrają baraże z najlepszymi ekipami pierwszej ligi. Od sezonu 2017/2018 Orlen Liga znowu będzie liczyła 12 zespołów, ale nadal będzie otwarta. Za dwa lata drużyny, które zajmą 11. i 12. miejsce będą musiały rozegrać baraż z zespołami z I ligi. Decyzja zostanie oficjalnie przekazana klubom podczas piątkowego spotkania prezesów.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved