Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Oświadczenie prezesa zarządu Tauron AZS Częstochowa

Oświadczenie prezesa zarządu Tauron AZS Częstochowa

W ostatnim czasie było głośno o zespole Tauron AZS-u Częstochowa nie tylko z powodu utrzymania się na zapleczu PlusLigi, ale także z powodu doniesień o złej sytuacji finansowej klubu. Poniżej prezentujemy oświadczenie prezesa zarządu Tauron AZS Częstochowa, Kamila Filipskiego.

 Szanowni Państwo,

W świetle ostatnich wydarzeń czuję się zobowiązany do wydania niniejszego oświadczenia, informując wszystkich zainteresowanych o aktualnej sytuacji Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A.

W nawiązaniu do informacji o zaległościach Spółki wobec wielu podmiotów, w tym pracowników Klubu, potwierdzam że takowe zadłużenia występują. Wyrażam głębokie ubolewanie nad faktem, że doszło do sytuacji w których jeden z dłużników przeprowadził niezwykle bolesną procedurę odzyskiwania swoich należności, która dotarła do opinii publicznej. Zgadzam się, że do takich sytuacji nie może dochodzić na żadnym poziomie prowadzenia Spółek prawa handlowego – czy to w sporcie czy każdej innej dziedzinie. Jest to sytuacja niezwykle wstydliwa i stanowi dla mnie bardzo istotny bodziec do włożenia jeszcze większej pracy w budowanie AZS-u Częstochowa z którego wszyscy moglibyśmy być dumni. Dzisiaj z pewnością należy uderzyć się w pierś, przyznać do wielu błędów i znaleźć możliwie szybkie wyjście z obecnej sytuacji. Dla zachowania porządku – informuję, że klubowe Trofea są już bezpieczne.

Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że pomimo występowania tabloidowych informacji o końcu KS AZS Częstochowa S. S. A., taka sytuacja nie ma miejsca. Problemy Klubu nie stanowią powodu, dla którego ten miałby zakończyć swoją działalność. Wręcz przeciwnie. Zaznaczam, że wraz z ludźmi którym zależy na dalszej realizacji tej misji, robię wszystko aby Spółka uregulowała w jak najszybszym trybie wszelkie zobowiązania.

Przed Klubem bardzo ważny czas. Przede wszystkim czas na wyciągnięcie wniosków z dotychczasowych wydarzeń i wdrożenie zaawansowanego planu restrukturyzacyjnego mającego na celu uzdrowienie Spółki od strony finansowej. Nie poddam się w walce o to, aby o AZS-ie Częstochowa mówiło się tak jak nieco ponad dekadę temu – kiedy biało zieloni świętowali zdobycie Pucharu Polski. Wierzę, że dobra idea przetrwa ten ciężki czas i wraz z sympatykami siatkówki w wykonaniu graczy z gryfem na piersi, będziemy mogli przeżywać tylko sportowe emocje. Stawiam to jako punkt honoru.

Informuję, że Klub w najbliższym miesiącu zorganizuje konferencję prasową dla mediów, kibiców oraz wszelkich zainteresowanych. Zostaną wówczas szeroko omówione sprawy dotyczące przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości pierwszoligowego AZS-u Częstochowa. Uważam, że takie wydarzenie należy się absolutnie wszystkim zainteresowanym.

Łącząc wyrazy szacunku,

Kamil Filipski

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved