Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Oświadczenie prezesa Trefla Proximy Kraków ws. transferu Martyny Łukasik

Oświadczenie prezesa Trefla Proximy Kraków ws. transferu Martyny Łukasik

fot. lsk.plps.pl

W pierwszych dniach czerwca Trefl Proxima Kraków i Martyna Łukasik ogłosili, że zawodniczka pozostanie na kolejny sezon w krakowskiej ekipie. Dokładnie szesnaście dni później Chemik Police poinformował o tym, że młoda atakująca w nowym sezonie wystąpi w ekipie mistrzyń Polski, a manager zawodniczki przyznał, że ta nowej umowy z krakowskim klubem nie podpisała.

W tej sprawie prezes Trefla Proximy Kraków Łukasz Kadela wydał oświadczenie.Upublicznienie w dniu 24.06.2018 roku informacji oraz oświadczenia zawodniczki Martyny Łukasik i jej managera o tym, iż będzie w sezonie 2018/2019 zawodniczką Chemika Police, ma wymiar formalny i moralny. Ten pierwszy został przekazany wraz z kompletem dokumentów, korespondencją elektroniczną i nagranym oświadczeniem zawodniczki pełnomocnikowi prawnemu naszego klubu do dalszego procedowania. 
Ten drugi wymiar podobnie mnie, jak i opinii publicznej pozostaje jedynie poddać ewentualnej ocenienie. Publikowane artykuły w tym temacie i ich konkluzja zarówno redaktorów, jak i państwa jest spójna z moją oceną. Profesjonalny sport można budować jedynie na zasadach fair play i sztywnych kręgosłupach moralnych środowiska, który go tworzy. Oświadczenie, podziękowania, przeprosiny to jedynie urzeczywistnienie jego braku i obnażenie problemu bez względu na to, czy jest w nich prawda czy fałsz.

Ze swojej strony chciałbym zaznaczyć, że współodpowiedzialność za pozytywny publiczny wizerunek zawodniczki, tym bardziej młodej, ponoszą ludzie niemedialni, którzy ją reprezentują i tak samo kluby, które niejednokrotnie wydatkują publiczne pieniądze. W moim odczuciu sytuacja, w której my jesteśmy jako klub, jest o wiele bardziej korzystna niż ta, w której wizerunkowo teraz jest zawodniczka. Dlatego w obecnej sytuacji ze swojej strony życzę jej spełnienia wszystkich zamierzeń, którymi kierowała się przy podjęciu ostatecznej decyzji.

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved