Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Oświadczenie AZS-u Częstochowa dot. sytuacji klubu i braku licencji

Oświadczenie AZS-u Częstochowa dot. sytuacji klubu i braku licencji

W środę Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęła decyzję o nie udzieleniu licencji Klubowi Sportowemu AZS Częstochowa na rozgrywki sezonu 2019/2020 I ligi mężczyzn (Krispol 1. Liga). Częstochowski klub wydał na swoim profilu w mediach społecznościowych oświadczenie w tej sprawie. Poniżej jego treść.

Szanowni kibice, chcieliśmy w paru podpunktach poinformować Was o najważniejszych aktualnych kwestiach dotyczących AZS-u.1. Aktualnie nasza drużyna przygotowuje się do startu w rozgrywkach Krispol I Ligi Mężczyzn. Ekipa pod okiem trenerów Roberta Szczerbaniuka i Piotra Stachury trenuje na hali Politechnik należącej do Politechniki Częstochowskiej. Na pewno taka informacja ucieszy sporą część kibiców z racji dużo lepszej lokalizacji i powrotu do miejsca gdzie rodziła się potęga AZS-u Częstochowa. Obecnie w składzie jest 10 zawodników rozgrywający Łukasz Dąbrowski, Artur Błażej środkowi bloku Jakub Turski, Mariusz Wacek, Damian Zygmunt, atakujący Wiktor Kłęk przyjmujący Michał Marszałek, Tomasz Błądziński oraz libero Dominik Teklak i Jakub Bik. Skład jest w trakcie uzupełniania i kompletowania.

2. Od kilku miesięcy w klubie trwa proces restrukturyzacji i został przygotowany program naprawczy. Jednym z ważniejszych jego punktów było pozyskanie sponsora tytularnego, który ma zapewnić płynne funkcjonowanie klubu. Sponsora być może uda się ogłosić na dniach, na chwilę obecną trwa weryfikacja dokumentów niezbędnych do podpisania umowy. Co ważne udało się osiągnąć porozumienie z większością Zawodników za co im ogromnie dziękujemy i jesteśmy niesamowicie wdzięczni, gdyż wiemy z jak dużą wyrozumiałością z ich strony się spotkaliśmy.

3. Jak doskonale wiecie w dniu 11.09.2019 decyzją Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie otrzymaliśmy licencji na grę w KRISPOL I Lidze Mężczyzn w sezonie 2019/2020, nie realizując art. 27, pkt. 2 Regulaminu Wydawania Licencji Klubowych. Wspomniane wyżej braki w dokumentach to brak porozumień z kilkoma Zawodnikami, którzy na ugody się po prostu nie zgodzili.

4. Klub ma 7 dni na odwołanie się od decyzji Komisji. Jednak bez owych porozumień nie ma to większego sensu. Zdajemy sobie sprawę, że podpisywanie ugody na okres kilkuletni nie jest bardzo optymistyczną informacją i jest nam przykro, że właśnie takie ugody proponować musimy, nie ma jednak innej możliwości. Intencją Klubu i o to walczymy, jest aby każda z osób, która swoją pracą na owe pieniądze zasłużyła mogła je otrzymać. Brutalna rzeczywistość jest taka, że bez licencji spółka zostanie po prostu zgłoszona do upadłości i jakiekolwiek próby odzyskania pieniędzy będą właściwie niemożliwe.

5. Chcemy poinformować również Kibiców o etapie rozmów z Magistratem. Na rok 2019 zostało zabudżetowane przez Radnych Miasta Częstochowy 1 mln złotych na Promocje miasta poprzez siatkówkę. AZS nie otrzymał w tym roku od miasta żadnego wsparcia finansowego, a przetarg na wspomniany powyżej cel nie został ogłoszony. Miasto jednak uważa, że z tych pieniędzy nie zostało nic… Fakt dziwi tym bardziej, że nie tak dawno zostały ogłoszone i rozstrzygnięte przetargi na żużel oraz piłkę nożną w planowanych kwotach czyli 3,5 mln oraz 1,5 mln – czyli w kwotach tożsamych z zaplanowanym budżetem. Na szerszy komentarz oraz poinformowanie o kolejnych krokach Klubu w tym temacie będzie jeszcze czas.

6. Dziękujemy za Wasze wsparcie, które jest nieocenione. Każdego dnia robimy wszystko co w naszej mocy, aby AZS przetrwał. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

źródło: AZS Częstochowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved