Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ostre treningi ONICO pod okiem Pawła Zagumnego

Ostre treningi ONICO pod okiem Pawła Zagumnego

fot. Aleksandra Tarkowska

ONICO Warszawa rozpoczęło przygotowania do nadchodzącego sezonu bez pierwszego szkoleniowca. Stephane Antiga przygotowuje się na razie z reprezentacją Kanady do Memoriału Huberta Wagnera. Pod jego nieobecność treningi poprowadził dyrektor sportowy stołecznego klubu, Paweł Zagumny, który w poprzednim sezonie zakończył swoją przygodę ze sportem.

Polscy kibice ponownie zobaczą Stephane’a Antigę na ławce trenerskiej. Najpierw z reprezentacją Kanady, a w październiku z drużyną ONICO Warszawa. Myśli pan, że Antiga w stołecznym zespole to właściwy człowiek na właściwym miejscu?Andrzej Wrona: – Głęboko w to wierzę. Stephane zdobywając brązowy medal Ligi Światowej z Kanadą, udowodnił, że jest bardzo dobrym trenerem. Myślę, że w Warszawie przyda się taki powiew świeżości. Jest dużo nowych zawodników i praktycznie cały nowy sztab, więc zapowiada się bardzo ciekawy projekt, który mam nadzieję zaowocuje wysokim wynikiem sportowym.

Z powodu nieobecności Stephane’a Antigi pierwszy trening poprowadził Paweł Zagumny. Jeśli jako dyrektor będzie tak zdecydowany i bezwzględny jak w roli trenera, to sztab ma się czego bać…

– To, że sztab musi się bać „Gumy”, to było wiadome od początku. W poniedziałek Paweł miał swój czas i swojego rodzaju „pokazówkę”, w której mógł się na nas wyżyć. Następne treningi będą należeć już jednak do Fabio Stortiego, który zastępuje Stephane’a na czas jego nieobecności.

Od ostatniego treningu do tego poniedziałkowego minęło sporo czasu. Udało się panu zregenerować po urazie barku i odpocząć?

– Tak, nawet aż za bardzo. Wyleczyłem wszystkie swoje problemy, miałem okazję wypocząć, ale też pograć w siatkówkę plażową. Spróbowałem więc wszystkiego po trochu i jestem przekonany, że ta trzymiesięczna przerwa w zupełności wystarcza na zrobienie wszystkiego, na co brakowało czasu w trakcie sezonu.

W ten weekend w Krakowie odbędzie się XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Zamierza pan zameldować się w TAURON Arenie?

– Niestety nie. W ten sam weekend mam wesele mojego przyjaciela z ławki, u którego jestem świadkiem. To kolejna odpowiedzialna rola, jaką mi powierzono w ostatnim czasie, dlatego nie będę w stanie wybrać się do Krakowa.

Pierwszą ważną rolą jest funkcja kapitana ONICO Warszawa…

– Tak, nigdy nie pełniłem takiej funkcji. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, któremu mam nadzieję uda mi się sprostać. Kapitanem nie byłem w żadnej kategorii wiekowej, dlatego jestem bardzo podekscytowany. Wiem jednak, że to spore wyzwanie i jeszcze większa odpowiedzialność.

Jak ocenia pan tegoroczną obsadę Memoriału Wagnera?

– Jestem przekonany, że kibiców czekają ciekawe mecze. Ta edycja memoriału jest silnie obsadzona i pełna gwiazd. Jest też ostatnim przetarciem przed mistrzostwami Europy. Choć wynik będzie miał znaczenie drugorzędne, każdy trener będzie patrzył na formę swoich graczy. Myślę, że polski sztab także będzie po tym turnieju wiele mądrzejszy i zyska wiedzę na temat dyspozycji poszczególnych zawodników i tego, w jakim momencie znajduje się nasza drużyna.

To już piętnasta edycja memoriału, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Jak pan myśli, co jest największym atutem tego turnieju?

– Myślę, że wszystkie turnieje siatkarskie w Polsce z mocną obsadą są dla kibiców świetną okazją do zobaczenia dobrej jakościowo siatkówki. Dodatkowym argumentem jest też piękna TAURON Arena i historyczny Kraków. Ponadto jest to idealny czas do spotkania graczy, którzy czterdzieści lat temu zdobywali tytuł mistrzów świata i złoto olimpijskie. Myślę, że spotkanie żywych legend polskiej siatkówki może być nie lada gratką dla kibiców. Dla graczy z kolei niewątpliwym atutem jest możliwość sprawdzenia się przed ważnymi imprezami siatkarskimi, które memoriał zawsze poprzedza. Taki test wielokrotnie przynosił polskiej reprezentacji liczne korzyści.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved