Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ostatnie sprawdziany przed turniejem w Ankarze

Ostatnie sprawdziany przed turniejem w Ankarze

fot. CEV

Do rozpoczęcia turnieju kwalifikacyjnego w Ankarze o awans na igrzyska olimpijskie pozostał niecały tydzień. Z tego względu większość drużyn biorących udział w zawodach sprawdza swoją formę w różnych meczach towarzyskich. Takie ma również zaplanowane na najbliższe dni reprezentacja Polski. Za to Rosjanki – rywalki grupowe biało-czerwonych – już są po spotkaniach kontrolnych.

Podopieczne Jurija Mariczewa po zdobyciu mistrzostwa Europy nie chcą spocząć na laurach i są zdecydowanymi faworytkami w zbliżających się kwalifikacjach olimpijskich w Ankarze. W trakcie okresu przygotowawczego rozegrały już sparingi z Volero Zurych. Rosjanki pokazały się z dobrej strony i wygrały 3:1 (29:27, 25:22, 16:25, 25:23). Do stolicy Turcji udadzą się dopiero 2 stycznia.

Tymczasem Polki są w Ankarze już od poniedziałku. Spędzą w Turcji Sylwestra i Nowy Rok. Po prawie dwóch tygodniach pracy w ośrodku w Szczyrku oraz Łodzi czekają ich teraz sparingi z reprezentacjami Chorwacji i gospodyń turnieju kwalifikacyjnego. Z Chorwatkami zagrają 30 grudnia, a z Turczynkami 31 grudnia. Rywalizację o przepustkę do Rio de Janeiro biało-czerwone rozpoczną 4 stycznia starciem z reprezentacją Rosji. W kolejnych dniach podopieczne trenera Jacka Nawrockiego czekają spotkania z Belgijkami oraz Włoszkami. Na igrzyska olimpijskie awansuje tylko zwycięzca turnieju w Ankarze, zespoły z drugiego i trzeciego miejsca będą jeszcze walczyć w turniejach interkontynentalnych, a ten odbędzie się w maju.źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved