Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ostatnie plażowe bilety do Rio dla Czech, Kanady i Rosji

Ostatnie plażowe bilety do Rio dla Czech, Kanady i Rosji

W Soczi zakończył się kontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. O ostatnie przepustki do gry w najważniejszej imprezie tego sezonu walczyły pary plażowe, a ostatnie miejsca dla swoich reprezentacji wywalczyły duety z Czech, Kanady i Rosji. Teamy rosyjskie uzupełniły stawkę w grupach, w których zagrają także polskie pary.

Zawody w Rosji najbardziej udane okazały się dla duetów miejscowych, bowiem zarówno siatkarki, jak i siatkarze z tego kraju wywalczyli prawo gry w igrzyskach. W obu przypadkach reprezentanci Rosji trafili do grup, w których czekali już na nich Bartosz Łosiak i Piotr Kantor oraz Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Ponadto z turnieju męskiego awansowali jeszcze Kanadyjczycy, natomiast z żeńskiego – Czeszki. W Soczi pary walczyły o miejsce w stawce olimpijskich zespołów, jak na razie rywale biało-czerwonych nie są znani personalnie. O tym, kto pojedzie do Rio de Janeiro, decydować będą poszczególne federacje.

Jeśli chodzi o rosyjskie duety, największe szanse wyjazdu na igrzyska ma duet Stojanowski/Jarzutkin. W najważniejszych meczach reprezentanci Rosji nie dawali rywalom szans i oba swoje spotkania obie pary z tego kraju wygrywały. W przypadku Kanadyjczyków najprawdopodobniej miejsce w turnieju olimpijskim przypadnie w udziale parze Binstock/Schachter, która znajduje się najwyżej w rankingu olimpijskim. Mimo że w pierwszym spotkaniu bezpośredniej rozgrywki o awans duet ten przegrał, zwycięstwo Kanadyjczykom dała wygrana w meczu, a następnie w decydującym secie pary Pedlow/O’Gorman.

Reprezentantki Rosji w całym turnieju mocno zmieniały się składami i zagrały kilkoma zestawieniami, co przyniosło efekt. Na co dzień jednak to Ukołowa i Birłowa stanowią duet i to najprawdopodobniej one dołączą do grupy Kołosińskiej i Brzostek. Rosjanki w walce o awans miały niemałe problemy z Austriaczkami, jednak w decydującym o grze w igrzyskach secie Ukołowa i Birłowa pokazały swoją siłę i wygrały go 15:3. Plażowiczki z Czech sprawiły małą niespodziankę, bowiem w starciach o kwalifikację olimpijską pokonały Chinki. Azjatki były cichymi faworytkami tej rywalizacji, ale Slukova/Hermannova w najważniejszym secie poradziły sobie z parą  Xue/X.Y. Xia i to najprawdopodobniej one pojadą na igrzyska. Wszystko jednak zależy od federacji, które niebawem mają podać oficjalne informacje o nominacjach olimpijskich swoich reprezentantów.