Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Ostatnie mecze w grupie A i C mogą jeszcze wiele zmienić

ME: Ostatnie mecze w grupie A i C mogą jeszcze wiele zmienić

fot. Katarzyna Antczak

Bez zwycięstwa pozostają na razie Estończycy w grupie A oraz Hiszpanie w grupie C. Po dwóch dniach meczowych komplet wygranych mają natomiast na swoim koncie odpowiednio Serbowie oraz Rosjanie. Zarówno w Gdańsku, jak i w Krakowie wiele się jeszcze może wydarzyć, a najciekawiej zapowiadają się pojedynki Polaków z Estonią oraz Bułgarów i Słoweńców.

Grupa A:Sobotnie mecze przyniosły w Gdańsku jedną niespodziankę w postaci pięciosetowego starcia pomiędzy Estonią i Serbią. Ostatecznie to podopieczni Nikoli Grbicia mogli cieszyć się z wygranej, choć ta przyszła im wyjątkowo trudno. W ostatnim spotkaniu Estończycy zmierzą się z Polakami i będzie to dla nich ostatnia szansa na zwycięstwo i ucieczkę z ostatniego miejsca w tabeli grupy A. W szeregach drużyny prowadzonej przez Gheorghe Cretu najwięcej problemów Serbom sprawił doskonale znany Polakom Robert Taht, który w ostatnim pojedynku zapisał na swoim koncie aż 19 oczek. W poprzedniej kolejce reprezentanci Polski zrehabilitowali się za porażkę z Serbami i pokonali Finów 3:0. Nie rozpoczęli jednak tego spotkania najlepiej, ale ostatecznie odwrócili losy premierowej odsłony, a następnie zapisali na swoim koncie dwie kolejne partie. Trener Ferdinando de Giorgi nie bał się zmian, a na boisku pojawili się między innymi Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz czy Łukasz Kaczmarek. W starciu tych zespołów faworytem będą Polacy, jednak i Estończycy pokazali już, że stać ich na sprawienie niespodzianki.

Sprawdź kurs LV Bet meczu Polska – Estonia

Jasnym faworytem są także siatkarze Serbii, liderzy grypy A. W ostatnim pojedynku udowodnili jednak, że w sporcie niczego nie można być pewnym i na swoje drugie zwycięstwo w turnieju musieli ciężko pracować. Są jednak już pewni, że awansują do dalszej fazy gier, a wszystko wskazuje na to, że uda im się to z pierwszego miejsca, co daje im automatyczny awans prosto do ćwierćfinałów. Finowie co prawda przegrali z reprezentacją Polski 0:3, ale przez większość premierowej odsłony prowadzili. Siłą ofensywy Finów jest Ojansivu, ale po drugiej stronie staną Uros Kovacević, Nemanja Petrić czy Drazen Luburić. Podopieczni Nikoli Grbicia jeśli chcą wygrać i utrzymać pierwsze miejsce w grupie A, nie mogą sobie pozwolić na spadek koncentracji.

Sprawdź kurs LV Bet meczu Serbia – Finlandia

Również w swoich prognozach LV Bet nie daje większych szans na zwycięstwo ani Estonii, ani reprezentantom Finlandii. Za każdą złotówkę postawioną na wygraną Serbów można otrzymać zaledwie 1,07 zł, natomiast ewentualna wygrana Finów to przelicznik 6,60 zł. W drugim spotkaniu za 1 zł postawioną na triumf Polaków nie można wzbogacić się zbyt wiele, bowiem kurs wynosi 1,08, natomiast ewentualne zwycięstwo Estonii ma kurs 6,1.


Grupa C:

Już na początek trzeciego dnia zmagań w Krakowie kibice będą mogli obejrzeć ciekawy pojedynek, który będzie decydował o tym, czy to Słowenia czy Bułgaria zajmie drugie miejsce w grupie. W sobotę ekipa prowadzona przez Slobodana Kovaca musiała uznać wyższość Rosjan, choć w dwóch pierwszych setach w górze miała piłki setowe. Wicemistrzowie Europy nie wykorzystali jednak swoich szans, pomimo całkiem skutecznych skrzydeł. – Bułgaria to bardzo dobry zespół, ale moim zdaniem jeśli zaprezentujemy taką siatkówkę, jaką pokazaliśmy w meczu z Rosją, to jestem przekonany, że uda nam się wygrać ten pojedynek – zapowiadał Alen Sket. Bułgarzy zanotowali natomiast na swoim koncie pierwsze zwycięstwo i pokonali 3:0 najniżej notowanych Hiszpanów. Świetnie spisał się w tym meczu Cwetan Sokołow oraz środkowy, Nikołaj Nikołow. – To jest bardzo ważny mecz dla obu ekip i zapowiada się ostra walka – mówił o nadchodzącym starciu przyjmujący Bułgarów, Nikołaj Penczew.

Sprawdź kurs LV Bet meczu Słowenia – Bułgaria

W drugim spotkaniu wydaje się, że zwycięzca może być tylko jeden. Rosjanie nie stracili jeszcze ani jednego seta w mistrzostwach Europy, 3:0 pokonując najpierw Bułgarów, a następnie Słoweńców. Na drugim biegunie tabeli znajdują się Hiszpanie, którzy dla odmiany nie zapisali na swoim koncie ani jednej odsłony, choć mieli na to szansę w pojedynku z Bułgarią, w której mieli kilka piłek setowych. Podopieczni Siergieja Szlapnikowa mogą liczyć przede wszystkim na skuteczne skrzydła w postaci Maksima Michajłowa czy Dmitrija Wołkowa. Jeśli dodać do tego imponujących środkowych, trudno spodziewać się, że Hiszpania, która swoją grę opiera przede wszystkim na skuteczności Andresa Villeny, będzie w stanie sprawić wielką niespodziankę.

Sprawdź kurs LV Bet meczu Rosja – Hiszpania

Również analitycy LV Bet spodziewają się zaciętego pojedynku pomiędzy Słowenią i Bułgarią. Minimalnie więcej można zyskać, stawiając na drużynę Plamena Konstantinowa i za postawioną złotówkę otrzymać 1,9 zł. Kurs na wygraną wicemistrzów Europy jest minimalnie mniejszy i wynosi 1,8. Jeśli natomiast o sensację postarałaby się Hiszpania, to LV Bet za postawioną na taki wynik złotówkę płaci aż 9,60 zł. Prognozy nie przewidują jednak takiej niespodzianki, a kurs na wygraną Rosji to zaledwie 1,02.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved