Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ostatnia grająca liga w Europie zawiesiła rozgrywki

Ostatnia grająca liga w Europie zawiesiła rozgrywki

fot. lokovolley.com

Rosyjska Superliga była ostatnią w Europie, która dotąd opierała się epidemii koronawirusa. Do dziś. Po wczorajszej informacji o zakażeniu zawodnika Zenitu Kazań Ervina Ngapetha oraz wobec sytuacji epidemiologicznej w kraju Wszechrosyjska Federacja Siatkówki zawiesiła rozgrywki kobiet i mężczyzn do 10 kwietnia. W Superlidze męskiej i żeńskiej rozpoczęły się już rozgrywki play-off.

Gdy kolejne ligi kończyły lub zawieszały swoje rozgrywki w Europie, w siatkówkę grano jeszcze w Turcji i w Rosji. Liga turecka w czwartek postanowiła o zawieszeniu mistrzostw kraju do odwołania. W piątek padła ostatnia twierdza europejskiej siatkówki – liga rosyjska.Jeszcze w czwartek rozegrano mecz Pucharu CEV siatkarzy pomiędzy Lokomotiwem Nowosybirsk a Zenitem Sankt Petersburg. Mimo zawieszenie wszelkich rozgrywek CEV zezwoliła na rozegranie tego meczu w związku z brakiem zakazu rozgrywania meczów w Rosji. Rosyjskie ministerstwo Sportu zaleciło jedynie 16 marca, by te zawody sportowe, które można, odwołać, pozostałe miały się odbywać bez udziału publiczności.

Wszechrosyjska Federacja Siatkówki również wydała wówczas zalecenie, by kolejne mecze rozgrywać przy pustych trybunach. W Superlidze kobiet po rozegraniu ćwierćfinałów play-off udało się już zagrać pierwsze mecze półfinałowe. W ekstraklasie mężczyzn rozegrano pierwsze mecze play-off o awans do turnieju Final Six.

Pierwszym sygnałem do zawieszenia rozgrywek była decyzja Gazpromu Surgut, który ogłosił, że nie pojedzie na mecz rewanżowy z Dinamem do Moskwy, bojąc się o zdrowie zawodników i sztabu szkoleniowego. Jednak dopiero wczorajsza informacja ujawniająca, że siatkarz Zenitu Kazań Ervin Ngapeth jest zarażony koronawirusem wymusiła na działaczach radykalne decyzje. W piątek zawiesili wszystkie rozgrywki piłki siatkowej w kraju do 10 kwietnia. O tym, co dalej z mistrzostwami Rosji federacja ma informować w kolejnych komunikatach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved