Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ostatni sprawdzian wrocławianek na plus

Ostatni sprawdzian wrocławianek na plus

Ostatni sparing przed rozpoczynającym się sezonem Ligi Siatkówki Kobiet rozegrały zawodniczki #Volley Wrocław. Ich rywalem był zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a lepiej w meczu kontrolnym poradziły sobie podopieczne Marka Solarewicza, pokonując rywalki 3:1.

Na początku premierowej odsłony trwała wyrównana walka, ale potem do głosu doszły zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska. To one zapewniły sobie cztery oczka zaliczki (16:12) i utrzymywały swój dystans nad siatkarkami KSZO (21:15). Tego prowadzenia wrocławianki już nie wypuściły z rąk, pewnie triumfując w premierowej odsłonie 25:19. Główna w tym zasługa lepszej skuteczności ataku Volley Wrocław, a także dobrej gry w bloku.

Drugi set lepiej rozpoczęło KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (8:6). To siatkarki tej drużyny cały czas były o dwa oczka lepsze od swoich rywalek i właśnie taką różnicą wygrały w drugiej części meczu. Nie były one jednak w stanie kontynuować swojej dyspozycji w kolejnej partii, którą od mocnego uderzenia rozpoczęły wrocławianki (8:4). Chociaż ich prowadzenie zmalało do dwóch oczek, to w kluczowym momencie podopieczne Marka Solarewicza ponownie odskoczyły (21:15) i choć w końcówce cześć strat odrobiło KSZO, to zaliczka klubu z Wrocławia wystarczyła do triumfu w tej odsłonie.

To Volley Wrocław miał inicjatywę na początku czwartego seta i był w stanie utrzymać, a nawet powiększyć swoje prowadzenie (16:12). Wrocławianki nie zwalniały tempa, wygrywając 21:14. Ekipa z Dolnego Śląska przypieczętowała zwycięstwo w tym secie 25:19 i w całym sparingu 3:1.

#Volley Wrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:19, 23:25, 25:22, 25:19)

#Volley Wrocław: Wers (9), Rasińska (21), Soter (6), Murek (11), Gajewska, Łozowska (12), Kuziak (libero) oraz Felak (4), Piśla, Wołodko (6), Oancewicz (libero) i Gancarz (2)
KSZO: Wojtowicz (5), Geyko (1), Miros (22), Dorsman (12), Grzechnik (5), Słonecka (5), Kucińska (libero) oraz Trach (2), Shash i Zackiewicz (2)