Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Osmany Juantorena: Nie można przerzucić kosztów kryzysu na zawodników

Osmany Juantorena: Nie można przerzucić kosztów kryzysu na zawodników

fot. Katarzyna Antczak

– Jestem zdrowy, ale nie mogę już znieść kwarantanny – mówi gwiazda Cucine Lube Osmany Juantorena. Moja rodzina wróciła na Kubę, a ja siedzę w domu sam. wydaje mi się, że doba ma 48, a nie 24 godziny. 

Dla mnie jest to bardzo trudna sytuacja. Od wielu lat nie miałem półrocznej przerwy od siatkówki. Dla wszystkich sportowców będzie bardzo ważne odpowiedzialne wykorzystanie tego czasu. Jeżeli tylko stanie się to możliwe, trzeba będzie wrócić do treningów w różnych, dostępnych dyscyplinach. Trzeba też cały czas ćwiczyć, aby po powrocie do klubu, nie zaczynać od zera – dodał siatkarz. Obecnie gorącym tematem we włoskiej lidze są cięcia wynagrodzeń siatkarzy. Liga pozwoliła na 30% obniżkę kontraktów. Juantorena nie zgadza się z taką polityką. –To jest bardzo delikatna sprawa. Wszyscy rozumiemy kryzys, z którym mamy do czynienia. Nie mogę jednak zgodzić się, że obniżenie kontraktu do 70% kwoty jest sprawiedliwe. Wykonaliśmy znacznie więcej niż 70% pracy. Jesteśmy w klubach od sierpnia, a dla wielu z nas pozostały jedynie trzy mecze do końca sezonu. Dlatego też podobnie jak inni kapitanowie zespołów, odbieram tę decyzję negatywnie. Podjęto ją nie licząc się z nami i nie pytając się nas o zdanie. Uważam, że nie można przerzucić całego poświęcenia na zawodników. Zgadzam się, że powinny nastąpić pewne ustępstwa, ale część kosztów powinny ponieść kluby, a część sportowcy – stwierdził przyjmujący Lube.

Włoski siatkarz nie wyklucza również masowego odpływu zawodników z ligi włoskiej. – Istnieje prawdopodobieństwo, że część najlepszych zawodników wyjedzie z Włoch. Nawet ci, którzy podpisali intratne kontrakty mogą to zrobić, jeżeli kluby będą chciały je renegocjować. Ci najważniejsi siatkarze nie narzekają na brak propozycji z innych lig. To wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Jeżeli zawodnik chce zostać, bo dobrze czuje się we Włoszech, chce grać w najlepszej lidze, ale zarabiać mniejsze pieniądze, to wszystko jest w porządku. W innym przypadku siatkarze odejdą, choć nie będzie to dla nich łatwa decyzja. Dotyczy to również mnie. Na obecną chwilę nie wiem nic na temat przyszłości. Nie mam podpisanego kontraktu na przyszły rok. Będę musiał usiąść do rozmów z klubem, choć rozumiem że w tym momencie jeszcze nie czas na to. Mam nadzieję, że uda mi się dojść z Lube do porozumienia i tu pozostać, bo czuję się w tym zespole bardzo dobrze – zakończył Juantorena,

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved